Toyota a NVIDIA dávají hlavy dohromady, chtějí robotická auta

Jan Horčík - 11 Květen 2017

Japonská Toyota se stala největší automobilkou odebírající čipy NVIDIA. Využije je pro rozvoj svých robotických aut.auto Toyota Lexus robotické auto test autonomní řízení

Toyota využívá pro testy svých technologií robotického/autonomního řízení vozy vlastní značky Lexus. Jak vidno, jsou zatím doslova ověšeny senzory.
foto: Toyota

Po automobilce Tesla je Toyota pro NVIDII dalším významným zákazníkem ze světa automobilového průmyslu.

Toyota využije stejnou hardwarovou platformu NVIDIA Drive PX, kterou už firma nějaký čas propaguje jako "superpočítač pro robotická auta". Pokud totiž mají auta v budoucnosti řídit skutečně sama, musí jejich výpočetní výkon razantně stoupnout.

Ken Koibuchi z Toyoty komentoval aktuální nové spojenectví tím, že japonská automobilka pracuje na robotickém/autonomním řízení už 20 let. Cílem je snížit úmrtí při autonehodách na nulu, podobně jako u ostatních automobilek jako je třeba švédské Volvo.

Jensen Huang, výkonný manažer a zakladatel NVIDIA, dodal: "Představujeme si budoucnost, kde autonomní vozidla dopravují lidi bezpečně a pohodlně po nádherných městech". Vývoj robotického auta je podle něj jednou z největších technologických výzev, které kdy lidstvo čelilo.

NVIDIA vytvořila platformu Drive PX kombinací průlomů v oblasti umělé inteligence (AI) a vysokovýkonnostních čipů. Stvořila tak de-facto "mozek" robotických aut. Teď už zbývá jen ten software. Spolupráce s Toyotou je podle Huanga zatím nejsilnější indikací toho, že autonomní budoucnost se brzy stane realitou.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jojo, to je jak s chytrejma telefonama, prostě najednou nebude nic jinýho ke koupi a my pak ani nenastartujem, pokud nám to nedovolí google. Zlatě starý auta bez pitomé elektroniky. Díky bohu za autobazary

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To.jó.ta bodla :))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj to bodlo!! ;))

fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/193867-nvidia-reportovala-za-1q-2018-narust-trzeb-o-48-zisk-posleze-vzrostl-o-144

google.com/finance?q=NVDA


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live