Toyota Mirai, auto na vodík, jelo japonskou rallye

Jan Horčík - 03 Listopad 2014

První sériově vyráběné auto na vodík z dílny automobilky Toyota, které v Japonsku ponese označení Mirai, se zúčastnil japonské rallye. Nikoliv ovšem jako účastník závodu, nýbrž pouze jako prezentační vůz.Toyota Mirai FCV auto na vodík

První auto na vodík dostupné koncovým spotřebitelům?
foto: Toyota

Toyota Mirai, auto na vodík neboli FCV, se zúčastnil finální části letošní Japonské rallye, tedy 285 km dlouhého závodu Šinširo Rallye, která se uskutečnila v prefektuře Aiči během 1. a 2. listopadu.

Před začátkem samotného závodu se speciálně upravená verze Toyota FCV (která nejspíš v prodeji ponese označení "Mirai") projela po trase jako "nulové auto" - nulové hned v několika významech. Jednak jako nezávodní auto před všemi ostatními, za druhé pak bez škodlivých emisí.

V Japonsku se tohle auto na vodík začne běžně prodávat do konce března 2015. Později přijde také na evropský a americký trh. Auta na vodík Toyota vyvíjí už déle než 20 let. Pokud se jí skutečně podaří je uvést do komerčního prodeje začátkem příštího roku, stane se světově první automobilkou, která toto uskuteční.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol