Továrna Toyota ve Francii získá solární stěnu snižující emise

Jan Horčík - 27 Červen 2011

Společnost (TMMF) slavnostně zahájila instalaci solárních panelů na halu svého výrobního závodu ve francouzském Valenciennes. Inovativní technologie přispěje ke snížení emisí CO2 této . TMMF je jednou z pěti továren, v nichž se Toyota rozhodla vyvíjet aktivní činnost směřující k trvale udržitelné výrobě.   
Toyota továrna Francie TMMF solární stěna
foto: Toyota

Solární stěna o výšce 12 metrů, délce 33 metrů a rozloze 400 m² bude zabudována na halu lisovny. Jakmile na ni dopadnou sluneční paprsky, začnou panely absorbovat teplo a vnitřek budovy pak bude vytápěn teplým vzduchem.

Během nejchladnějších měsíců v roce zvýší solární stěna nainstalovaná v areálu TMMF teplotu vzduchu proudícího do budovy až o 9 °C. Společnost TMMF odhaduje, že díky této instalaci ušetří ročně až 25 % nákladů na oproti běžným metodám vytápění a její emise CO2 klesnou přibližně o 20 tun ročně.

Jelikož jde o první instalaci provedenou společností SolarWall Europe v průmyslovém areálu ve , stává se tento počin tamním milníkem v rozvoji technologie SolarWall®.

Tato solární stěna je také novým milníkem v zavádění zelených technologií v TMMF, jemuž předcházela instalace membrány na střechu logistického oddělení společnosti v roce 2008. K dalším iniciativám TMMF ohledně „trvale udržitelné výroby“ je systém pro odpadních vod, ochrana biodiverzity v areálu a environmentální vzdělávací programy pro děti z okolí továrny.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil