Továrna na ruský hybrid Jo-mobil rozestavěna, desetitisíce předobjednávek

Jan Horčík - 15 Červen 2011

Ruský miliardář poklepal na základní kámen nové na . Továrna vyroste v ruském Petrohradu, v tamním průmyslovém parku Maryino. Jakmile bude dokončena, vyrobí až 45 000 hybridních automobilů Jo-mobil ročně.   
hybridy Jo-mobilfoto: Jo-mobil

Podle magazínu Ward's Auto bude továrna chrlit jako stavebnice. To znamená, že nejspíš minimálně část se tak pak bude i prodávat. Cena by pak mohla být velmi zajímavá.

Celkem půjde o tři modely: Jo CrossCoupe, Jo Microvan a Jo Furgon. Společné parametry jsou: max. rychlost 120 km/h (na ruských ani rychleji jezdit nejde), dojezd 400 km, schopnost jezdit na i , kolem 4,2 l/100 km.

Zákldní cena auta je nastavena na 360 000 rubrlů (asi 220 000 Kč) a výroba by se měla rozjet už v roce 2012. Už dnes má údajně automobilka přes 120 000 předobjednávek.

Podle informací listu Deník.cz dorazily objednávky z 38 zemí věta. Čtyři pětiny potenciálních zákazníků podle listu daly přednost kupé, na městský minivan připadá 15 procent objednávek, zbývající tři procenta připadají na dodávku Furgon.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station