Továrna budoucnosti podle Francouzů: roboti, lasery a žádný papír

redakce - 21 Září 2017

Fórum Armanda Peugeota v Poissypoblíž Paříže hostilo 20. září den věnovaný Továrně budoucnosti, který uspořádala skupina PSA.Skupina PSA organizuje již druhý rok po sobě den věnovaný továrně budoucnosti

Skupina PSA organizuje již druhý rok po sobě den věnovaný továrně budoucnosti
foto: PSA

Na #BoosterDayPSA se sešlo 80 partnerů a největších subjektů působících v oblasti technologických inovací od dodavatelů, integrátorů, začínajících podniků a laboratoří až po školy, výzkumné ústavy a veřejné organizace.

Dodavatelé, integrátoři a malé a střední podniky vytvořili konsorcium, které zareagovalo na celkem 14 výzev, s nimiž skupina PSA přišla, a vyvinuli více než 20 příkladů konkrétního výrobního využití, které se týkaly témat, jako je asistence a odborná příprava operátorů strojů, vizuální kontrola a kontrola geometrie dílů, soběstačná výroba a akumulace energie, automatizace dodavatelského řetězce prostřednictvím sledování zásilek nebo prediktivní údržba.

Skupina PSA na akci rovněž podpořila francouzské a evropské inovativní snahy a poskytla prostor evropským start-upům a projektům zaměřeným na výzkum a vývoj. Na programu dne byly kulaté stoly, během nichž se představily inovativní průmyslové ekosystémy skupiny, jako je platforma FFLOR v Trémery-Metz a továrny ve Vigo a v Mangualde, stejně jako příklady úspěšné industrializace partnerů skupiny PSA
.
Skupina PSA spustila v rámci svého programu „Excelentní továrna“ několik projektů zaměřených na modernizaci svých továren, zvýšení jejich konkurenceschopnosti a flexibility.

Akci využila pro oznámení vytvoření „Factory Booster“, což je jedinečný prostor určený k akceleraci rozvoje multidisciplinárních, multifunkčních a prioritních součástí projektu „Továrna budoucnosti“.

Prostor, který vznikl v rámci výzkumného a vývojového centra ve Vélizy v pařížském regionu, společně sdílí všechny zúčastněné strany, které usilují o rychlejší uplatnění inovací ve výrobě.

Výrobní ředitel skupiny PSA Yann Vincent při této příležitosti prohlásil: „Modernizace naší výrobní základny je vzrušující výzvou, kterou jsme přijali společně s našimi partnery. Rozšiřujeme a zintenzivňujeme iniciativy určené na řešení výzev dnešního měnícího se světa. Vytvoření „Factory Booster“ jasně ilustruje naši vůli urychlit naše operace, abychom byli pružnější a výkonnější.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Čím je výrobní technologie složitější, tím náročnější je servis a údrřba. Stačí jednen vadný nebo špatně nastavený senzor a celý výrobní proces se na jedné výrobní větvi (lince) zastaví .
Složitá sofistikovaná výrobní technologie potřebuje k tomu aby podávala maximální výrobní výkon. Velmi odborně zdatnou údržbu , která se dokáže velmi rychle zorientovat a odstranit závadu .
Bohuže osobní zkušenost je taková, že nové výrobní stroje vykazují vyšší poruchovost a menší mechanickou životnost než jejich předchozí generace .
Ve výrobě máme víc jak 30lět (+/- 1984?) staré CNC stroje které májí sice monochromatický LCD (který je mladší než mechanická část stroje), ovládání je rychlé a geniálně jednoduché . Mají za sebou několik Menších/Větších GO a stále spolehlivě pracují s nižší poruchovostí, než ty nově několik měsíců nainstalované .

bla bla bla. asi tolik k tomu clanku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neumíš v tom číst.
Francouzští továrníci se po mnoha desetiletích chtějí konečně vykašlat na svou specializaci arabské migrační průmyslové dělníky, a už se maximálně soustředit na robotizaci.
V rámci toho na to samozřejmě budou požadovat pro sebe evropské dotace, takže celý dnešní dotační systém EU se bude totálně měnit.
A to je teda dost velká a významná změna.

Takže migranty bez vysoké kvalifikace už v EU potřebují jen a pouze bankéři, kteří touží pokračovat v modelu mladých lidí bez možnosti dědění, kteří se jim musí maximálně zadlužit na hypotéky.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol