Top Gear velebí elektromobil BMW i3, mění prý zažitý způsob řízení auta

Jan Horčík - 22 Říjen 2013

Britský humoristický automobilový magazín Top Gear elektromobilům nikdy příliš nakloněný nebyl. Svého času například proslavil sebe i značku Tesla nepovedeným testem. Budoucnost jsou podle něj auta na vodík. Nový BMW i3 si ale redaktor Paul Horrel na základě prvních jízd pochvaluje.auto BMW i3 elektromobil jízda

BMW i3 se začne prodávat od 16. listopadu
foto: BMW

Hned na začátku prvních dojmů redaktor upozorňuje, že elektromobil BMW i3 se vyrábí úplně jinak než ostatní elektromobily. "Všechno na tomhle autě bylo zváženo a znovu promyšleno," upozorňuje na fakt, že bavorská automobilka skutečně vzala vývoj svého prvního elektromobilu od píky.

"Přestože pochází od zavedené automobilky, přístup i provedení auta je překvapivě svěží," píše dál Top Gear. Pochvaluje si mimo jiné ucházející cenu, protože vůz je možné v Británii koupit za 25 680 liber po vládní dotaci. V rámci značky BMW nejde o zas až tak vysokou částku.

Zatímco Tesla Model S nebo Nissan Leaf podle Horrela vypadají jako "moderní konvenční auta", i3 je podle něj "navržen tak, aby reflektoval co je uvnitř". Zdůrazňuje, že jde o auto navržené pro město a předměstí, čemuž odpovídají i některé jeho rysy.

Top Gear si pochvaluje tichost, hbitost i rychlost auta, ale zejména také zcela výjimečně hladký chod elektrického pohonu. Menším zklamáním je fakt, že nad rychlostí 100 km/h už není tolik cítit ta síla, která je k dispozici až do této rychlosti.

Horrel si také chvílil fakt, že jen minimálně musel využívat brzdový pedál. Podivoval se také nad prvním satelitním navigačním systémem v jakémkoliv autě, které zatím viděl, který vám po zadání cesty možná doporučí, abyste AUTEM NEJEZDILI a místo toho zvolili nějaký jiný způsob dopravy (prostě proto, že je to rychlejší, anebo proto, že destinace je mimo váš dojezdový dosah).

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele hathaway

Ako poznám názory pánov z TopGear na všetko čo nedymí a nepíska gumami, myslím že za tým bude skôr niečo iné než obdiv k elektromobilu. Možno dobre zaplatené PR . :)

---

Prius is my best car.

Obrázek uživatele Jolinar

ta navigace to vazne zabila :DD
zatimco Tesla vas nasmeruje pres SuperChargery, BMW vam rekne at to raci ani nezkousite :DD
jdu raci spat, to se mi snad jen zda, rano to tu nebude...

Myslím že Tesla je trochu jinde, BMW i3 je stále městské vozidlo a proto mi nepřijde až tak špatné když Vám navigace nabídne i alternativu, jak se do daného bodu dostat, pokud chcete vyrazit na delší výlet.

Obrázek uživatele Jolinar

kdyby mi to rekl mobil tak to pochopim, ale u auta? tomu autu by snad melo byt jasne ze chcu jet autem ne?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak ta navigacia tak to som teda nevedel. Tak to je ozaj velmi zaujimave a aj prakticke. Technologicky pokrok sa mi paci ;)


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?