TNT Express má novou dobíjecí stanici pro elektromobily

redakce - 09 Květen 2012

Společnost TNT Express otevřela začátkem května v České republice svoji první dobíjecí stanici pro elektromobily, která bude přístupná i pro veřejnost. Nově si tak mohou elektromobilisté dobít své vozy také před sídlem společnosti v Chřášťanech u Prahy.auto elektromobil TNT Express dobíjecí stanice Chrášťany ČEZ

Dobíjecí stanice u sídla TNT Express je součástí sítě dobíjecích stanic společnosti ČEZ
foto: ČEZ

Podpora elektromobility je jedním z klíčových pilířů CSR strategie firmy. „Jakožto přepravní společnost nemůžeme ignorovat dopady našich aktivit na životní prostředí. Uvědomujeme si, že právě automobilová a letecká doprava je značným zdrojem CO2 emisí a dalších škodlivých látek. Jedním z řešení tohoto problému je tak využití elektřiny k pohonu našich vozidel,“ vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel společnosti TNT Express.

V České republice se společnost TNT Express domluvila na spolupráci se Skupinou v rámci programu . Cílem tohoto projektu je dostat v průběhu let 2011 a 2012 do ulic na 70 elektromobilů a otestovat je v reálném provozu.

“Elektromobily se mohou masově používat, jen pokud je k dispozici dostatečně hustá a dobře fungující síť dobíjecích mist, proto každá nově otevřená dobíjející stanice přispěje k rozšiřování využívání elektromobilů v běžném životě lidí, nejen firem,” komentuje situaci na trhu s elektromobily Miloš Malaník.

Najděte si novou stanici na naší mapě dobíjecích stanic!

V rámci podpory elektromobility bude společnost TNT Express také testovat novou elektrickou dodávku Ford , kterou bude mít zapůjčenou od společnosti Smith Electrics. „Dodávka bude mít náš firemní branding a její testování bude probíhat v běžném provozu,“doplňuje generální ředitel.

V holandské společnosti TNT Express byla už před nějakou dobou přijata konkrétní korporátní strategie přístupu k životnímu prostředí v rámci programu Planet Me. Ambicí firmy je do roku 2020 snížit index CO2 v porovnání s rokem 2007 o 40 %. Téměř 52 % emisí TNT souvisí s vozovým parkem, 43 % s leteckou přepravou, 5 % je vázáno na budovy.

„Proto se v TNT Express celosvětově snažíme především o proměnu vozového parku. První elektromobily získala společnost pro pobočku ve Spojeném království už v roce 2007,“ dodává Miloš Malaník.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online