TNT Express má novou dobíjecí stanici pro elektromobily

redakce - 09 Květen 2012

Společnost TNT Express otevřela začátkem května v České republice svoji první dobíjecí stanici pro elektromobily, která bude přístupná i pro veřejnost. Nově si tak mohou elektromobilisté dobít své vozy také před sídlem společnosti v Chřášťanech u Prahy.auto elektromobil TNT Express dobíjecí stanice Chrášťany ČEZ

Dobíjecí stanice u sídla TNT Express je součástí sítě dobíjecích stanic společnosti ČEZ
foto: ČEZ

Podpora elektromobility je jedním z klíčových pilířů CSR strategie firmy. „Jakožto přepravní společnost nemůžeme ignorovat dopady našich aktivit na životní prostředí. Uvědomujeme si, že právě automobilová a letecká doprava je značným zdrojem CO2 emisí a dalších škodlivých látek. Jedním z řešení tohoto problému je tak využití elektřiny k pohonu našich vozidel,“ vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel společnosti TNT Express.

V České republice se společnost TNT Express domluvila na spolupráci se Skupinou v rámci programu . Cílem tohoto projektu je dostat v průběhu let 2011 a 2012 do ulic na 70 elektromobilů a otestovat je v reálném provozu.

“Elektromobily se mohou masově používat, jen pokud je k dispozici dostatečně hustá a dobře fungující síť dobíjecích mist, proto každá nově otevřená dobíjející stanice přispěje k rozšiřování využívání elektromobilů v běžném životě lidí, nejen firem,” komentuje situaci na trhu s elektromobily Miloš Malaník.

Najděte si novou stanici na naší mapě dobíjecích stanic!

V rámci podpory elektromobility bude společnost TNT Express také testovat novou elektrickou dodávku Ford , kterou bude mít zapůjčenou od společnosti Smith Electrics. „Dodávka bude mít náš firemní branding a její testování bude probíhat v běžném provozu,“doplňuje generální ředitel.

V holandské společnosti TNT Express byla už před nějakou dobou přijata konkrétní korporátní strategie přístupu k životnímu prostředí v rámci programu Planet Me. Ambicí firmy je do roku 2020 snížit index CO2 v porovnání s rokem 2007 o 40 %. Téměř 52 % emisí TNT souvisí s vozovým parkem, 43 % s leteckou přepravou, 5 % je vázáno na budovy.

„Proto se v TNT Express celosvětově snažíme především o proměnu vozového parku. První elektromobily získala společnost pro pobočku ve Spojeném království už v roce 2007,“ dodává Miloš Malaník.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?