Teslonda: Honda Accord s motorem z Tesly, baterií z Voltu a palubkou ve stylu osmibitových videoher

Jan Horčík - 29 Srpen 2018

Jim Belosic a Michael Mathews jsou softwaroví vývojáři. Ale hlavně nadšenci do aut a zejména hotrodů.auto Teslonda Tesla Honda Accord elektrická přestavba elektromobil

Výkon 400 kW (535 koní), kapacita baterie 16 kWh, hmotnost 1105 kg. Teslonda.
foto: Jim Belosic

Unikum jménem "Teslonda" je výsledkem křížení elektrického pohonu z bouraného elektromobilu Tesla Model S P85 a baterie z plug-in hybridu Chevrolet Volt. Z 0 na 100 km/h díky tomu tento hotrod dokáže zrychlit hodně pod 3 sekundy (0-60 MPH dá za 2,48 sekundy).

Další kritickou komponentou je počítač Raspberry Pi 3. Právě díky němu je Teslonda opravsdovou raritou, na kterou je radost pohledět. Displej palubní desky je vyveden v klasické osmibitové grafice starých videoher z 80. let.

Na displeji například neustále bliká nápis "Insert Coin", tedy "Vložte minci", jako na starých videoherních automatech. Vývojář Michael Mathews využil pro tento prvek bohaté možnosti HTML5 elementu Canvas, který nabízí rychlé vykreslování grafiky s pomocí JavaScriptu.

Boot screen Teslondy

Boot screen Teslondy
foto: Jimmy Built

Teslonda tak například samo počítá a zobrazuje nejvyšší dosažené skóre, čímž se myslí nejlepší čas zrychlení 0-60 MPH. Jim Belosic, odmala automobilový nadšenec, přitom o elektroautech ještě téměř nic netušil. Jakmile se o nich ale dozvěděl, okamžitě se pustil do práce.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Off

Porovnání - Tesla Roadster vs Bugatti Chiron, Porsche 918 Spyder, Dodge Demon
https://www.vehiclesuggest.com/tesla-roadster-vs-bugatti-chiron-porsche-918-spyder-dodge-demon/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdo si hraje nezlobí :-)
Na blbnutí dobrý.

Obrázek uživatele PaRi

Tak ty přepínače mě oslovili. Asi jsem uchyl, ale tohle chci!

Obrázek uživatele spetak

Ale Joe, tady šlo přece hlavně o tu zábavu !!!!!

---

Už jen EV, najeto 115 tisíc km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teda šerednější pojezd to už mít nemohlo.

Zeme neomezenych moznosti. Jizda s takovym autem v Evrope by skoncila ve vezeni.
Divim se, ze baterka z Volta da tolik proudu pro Teslacke motory. Nejspis baterky brzy odejdou.

Obrázek uživatele M.Krupka

Úředníci potřebují mít kontrolu přehled nad každým šroubkem, plechem..... Sice tu kontrolu ani přehled nemají, ale ten pocit důležitosti je k nezaplacení.
Děsím se toho systému, který potřebuje evidovat každý prodaný hřebík, každé produkované vejce.

Taky se děsím. Systém totiž více než bezpečnosti slouží k házení klacků pod nohy lidem jako autor Teslondy, zmíněné níže, co si v garáži složí za pár týdnů funkční BEV (aniž by možná zmíněný programátor držel kdy v ruce “tlustší” kabel jak od HDMI). To by si potom ovčané (vyděšení složitostí, nebezpečností a škodlivostí elektromobilů) mohli všimnout, že jim na pompézních autosalonech “lídři” vývoje prezentují miliontou variaci na téma za*raný fosil, a ne novinku šetřící přírodu a zákazníkovy peníze.

Taky se podivuji- 25C, a to v tom nejsou ztráty.

V Anglii jsou pry custom buildy celkem tolerovane (ve smyslu, ze jdou zlegalizovat). Ale to vlastne (skoro) neni Evropa :)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Joe

Ach jo... Bouraná Tesla křížená s Hondou. Dopadlo to podobně, jako když sousedovic pitbul boural do jezevčice přes ulici. Jak ji zmerčil, okamžitě se pustil do práce. Výsledek taky nic moc. Ale radost pohledět a zábava náramná...:-)))

---

Fotovoltická elektrárna 9 kw -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?