Tesla začíná na gigatovárnu montovat střešní solární elektránu

Jan Horčík - 28 Únor 2018

Gigatovárna Tesla v Nevadě je zatím dokončena asi z 1/3, ale výroba už tam běží na plné obrátky. Tesla aktuálně začala na střechu montovat solární panely, které dají vznik velké solární elektrárně.auto gigatovárna Tesla Gigafactory 1 solární panely elektrárna

Na střeše Gigatovárny 1 (Gigafactory 1) společnosti Tesla se objevily první solární panely. Pokryta má být nakonec celá střecha.
foto: buildingtesla.com

Střechu "Gigafactory 1", jak Tesla svůj obří projekt nedaleko nevadského města Reno označuje, má pokrývat velká solární elektrárna. Výkon by měl dosáhnout až 70 MW!

Gigatovárna 1 má být "plně elektrická", stejně jako všechny vozy značky Tesla. To znamená, že se v ní nespotřebovávají žádná fosilní paliva, včetně zemního plynu nebo ropy.

První solární panely se na satelitních snímcích Gigatovárny 1 objevily před několika dny. Otázkou zůstává, o jakou značku panelů jde.

Tesla si totiž vyrábí ve spolupráci se společností Panasonic vlastní solární panely v Gigatovárně 2 v newyorském Buffalu. Tamtéž vyrábí solární střešní tašky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla začala pokrývat střechu Gigafactory solárními taškami

vtm.zive.cz/clanky/tesla-zacala-pokryvat-strechu-gigafactory-solarnimi-taskami/sc-870-a-192053/default.aspx

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nám to tedy moc jako "tašky" nepřipadá.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Mimochodem, neslo by udelat neco s uzasnou reklamou na Land Rover, co vyskakuje pri KAZDEM nacteni stranky a prekryva obsah?
Predem dik
https://snag.gy/9d5XW3.jpg

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Mrzí nás, že vás reklama obtěžuje, ale právě reklama na webu je jediný zdroj našich příjmů.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Kuk

Asi jste to nepochopil pane Horčík, lidi reklama vcelku neobtěžuje, lidi obtěžuje agresivní reklama a toto je velmi agresivní reklama. Pokud budete provozovat agresivní reklamu a lidé neuvidí na obsah, který je zajímá, tak se vám na to vykašlou a nebudou sem chodit vůbec. Pokud chcete provozovat web s agresivní reklamou musíte počítat s následky. Agresivní reklama zapříčinila vznik blokovačů reklam a za své pak vzala i neagresivní reklama. Provozovatelé pak fňukají, že je reklama živí a kdesi cosi, pomalu obviňují čtenáře z krachu, ale to že překročili hranici únosnosti si naprosto nepřipouští. Pokud si inzerenti a mediálky myslí, že musíme konzumovat agresivní reklamy a alibisticky se přitom schovávají za vás, za tvůrce obsahu tak s tím ať jdou do zadele. Lidi jsou celkem rozumný ale tentočkovat na hlavu si nenechají.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1* tak tak

Me principialne reklama nevadi - chapu, ze servery potrebuji z neceho zit - pokud je primerene neagresivni (viz EVmapa, Polyfazer a par dalsich; na nektere jsem si i kliknul). Ale agresivita te LR je pro me proste uz pres caru. Kdyby to bylo treba jen na titulni strance, tak si jeste reknu "otravne, ale budiz", ale kdyz ji pro napsani komentare vidim trikrat (a pokazde je ji treba explicitne zavrit nebo pockat)...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Radovan

Vypadá to, že nestíhají vyrábět ani panely a dostane se jim jen to, co náhodou zbude. Maximum se prodává ven zákazníkům.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion