Tesla v Norsku otevřela největší Supercharger

Jan Horčík - 05 Září 2016

Tesla dnes provozuje dvě obří nabíjecí stanice Tesla Supercharger s 20 stojany. Jeden v domácím Fremontu, druhý, nově otevřený, v Nebbenes v Norsku.auto Tesla Supercharger Norsko Nebbenes nabíjecí stanice

Největší Tesla Supercharger na světě mají nově v norském Nebbenes
foto: Bjørn Nyland

Městečko Nebbenes se nachází pár kilometrů severně od hlavního města Oslo na vytížené dopravní tepně. Stojan Tesla Supercharger může mít výkon až 145 kW, ovšem nabíječka je vždy spárována pro dva stojany - pokud se tedy sjedou dvě auta, je max. výkon poloviční. Celá nabíjecí stanice v Nebbenes je omezena max. odběrem 2 MW.

Pokud tedy poběží všech 10 stojanů Tesla Supercharger naplno, bude to znamenat max. odběr 1450 kW. Rezerva je určena pro případné další zájemce o nabíjení. Stanice je totiž navíc doplněna o několik dalších stojanů společnosti Fortum, konkrétně dva CHAdeMO, dva CCS a dva Mennekes.

Otevření největší nabíjecí stanice Tesla Supercharger na světě se v norském Nebbenes zúčastnily odhadem desítky vozů Tesla Model S a Tesla Model X a stovky lidí. A byl tam samozřejmě i Bjørn Nyland.

Electrek.co
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Hurá!

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

Slavnostní otevření

Pohled z dronu

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

20 stojanu = 10 nabijecich stanic * 145kW = 1450 kW. Tzn. ze nikdy nemuzou presahnout 2MW. 2MVA bude mit trafo :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nuz tak to dopadne, ked pani z hybrid-u opisali clanok z electrek-u aj s chybami.
Jeden supercharger ma maximalny vykon 145kW.
Na jeden supercharger su napojene dva nabijacie stojany (stall)
Cize dva nabijacie stojany zdielaju 145kW.
Okrem 10tich SC = 20 nabijacich stojanov je na mieste niekolko chademo, combo a tiez 22kW AC stojanov, Vsetko spolu nedokaze ani pri 100% vyuziti pretazit 2MW privod.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upřesnění a omlouvám se za chybu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

takto to tam vyzera: 20stojanov tesla a 8 inych stojanov.
https://www.youtube.com/watch?v=uP1y2eDvTvQ

Každý stojan Tesla Supercharger může mít výkon až 145 kW - tak to je parádička mládeži, tak je to správné, tak to má být ;)
Parádní účast!! Je vidět kde je TESLA v Evropě "doma". Kam se hrabe Německo ...

Obrázek uživatele M.Krupka

Tak mám takový pocit, že Tesla nenápadně vypaluje rybník tradičním automobilovým výrobcům, ropným šejkům a pravděpodobně i ministerstvu financí, které se živí na spotřební dani z benzínu a nafty.
Svět se mění. Byla tu doba železná, doba páry, doba benzínu a přichází doba elektrického pohonu.
Fakt ještě chceme platit za nehorázně drahý benzín, řešit výměnu oleje,.... měnit spojky, katalyzátory, .... a dýchat ten smrad v ulicích?
Tak proč naši politici nejdou po vzoru Norska, nebo Kostariky?
Vždyť ten ČEZ je napůl státní. Proč posílat peníze někam do prd.... za ropu?

Obrázek uživatele Kuk

Tak určitě, až budem mít tolik ropy co v Norsku a všechna elektrika bude díky tisícům rychlých řek z fjordů zdarma tak jako v Norsku, tak by patřičném rozkradení financí politiky a vykuky možná zbylo i něco na dotaci elektromobility a obdobu Norských fondů ;D
A klidně by jsme si vyhlásili smělé plány na zruśení spalovacých sračkometů už v r 2025 ;D
Norsko ošklivou ropu pěkně vyveze a sám si bude užívat čistého vzduchu a lehce falešné pozitivní bilance CO2 :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Ale samozřejmě, že by to i u nás šlo. Jen by se muselo chtít.
Oni Norové taky nemají elektřinu z řek zdarma, vodní elektrárna stojí docela dost. Že ropné sračky prodávají jiným a sami hodlají jezdit elektricky je jen jejich chytrá volba.
My taky máme průměrně 16 TW elektřiny ročně přebytek a mohli bychom jezdit na elektřinu prakticky všude - tramvaje, trolejbusy, elektrobusy, vlaky, metro, elektroauta, elektroskútry, elektrokola. A třeba příměstské rychlotramvaje á la německý Ubahn a Sbahn místo každodenních kolon spalováků ze satelitů a menších měst do metropolí.
Ale my ne. My za babku přebytek elektřiny vyvezeme a za nehorázné prachy sem dotlačíme ropovody a plynovody ropu a plyn. Ty si za další nehorázné prachy a s použitím spousty elektřiny zpracujeme na benzín a naftu a za další prachy rozvezeme do tisíců čerpacích stanic. Podobně plyn dalšími kilometry potrubí za další náklady rozvedeme do firem a domácností a užíváme si toho príma spalovacího ovzduší.
Nějak mi z toho lehce vychází, kdo je blbej......

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Jeden nabijaci stojan Tesla (zatial) moze mat len max. 120kW. Na najnovsich SC posilnili nabijaciu elektroniku pre dva stojany na 145kW.

njnj koukam opraveno ... byla to krasna otviracka alespon tesla pultík tam byl, kam se hrabe zpackany Vystrkov :(

Obrázek uživatele Jan Horčík

Opravil jsem i v článku, prosím o pardon za školáckou chybu :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol