Tesla: Supercharger v Drážďanech už se staví, Model X pouze 4x4

Jan Horčík - 07 Únor 2014

Automobilka Tesla Motors podle informací magazínu InsideEVs intenzivně pracuje na budování dalších rychlodobíjecích stanic Supercharger v Evropě. V Německu je údajně partnerem Deutsche Bahn, dobíječky mají stát podél klíčových železničních tahů.auto elektromobil Tesla Model S v Číně

Elektromobil Tesla Model S se prodává v USA, Evropě i Číně
foto: Tesla Motors

Německo je největší automobilový trh Evropy, ale elektromobily tam pořád ještě více-méně skomírají. A to i napříč tomu, že tam aktuálně byly nově uvedeny do prodeje modely BMW i3 a Volkswagen e-Up! Jediné elektrické auto, které se v Německu prodává relativně dobře je Smart ED.

Tesla doufá, že pokud se jí v Německu podaří vybudovat dostatečně hustou síť rychlodobíječek Supercharger, výrazně tím dokáže podpořit prodeje svých elektromobilů Tesla Model S a následně i Model X. Přímo v Německu jsou tak dnes čtyři Superchargery, buduje se jich ale dalších devět.

Nejbližší od nás bude v Drážďanech. Další "coming soon" Superchargery jsou také v Dánsku. Do konce letošního roku chce Tesla pokrýt většinu západní Evropy.

Automobilka aktuálně také potvrdila, že připravované elektrické SUV Tesla Model X bude standardně od konce roku 2014 k dispozici s náhonem na všechna čtyři kola (AWD). Zhruba ve stejné době se pak objeví také AWD verze Modelu S.

Přitom ještě donedávna byl Model X na webu k dispozici standardně s pohonem pouze zadní nápravy. Nyní už není a Tesla na dotaz magazínu GreenCarReports jasně odpověděla, že důvodem je to, že převážná část zákazníků poptávala verzi AWD.

A nakonec zajímavá zpráva týkající se Tesla Motors také z oblíbeného amerického spotřebitelského magazínu Consumer Reports. Podle jeho průzkumu se aktuálně Tesla stala pátou nejlépe vnímanou automobilovou značkou v . První je opět Toyota.

Gratulujeme Tesle a doufáme, že bude i nadále stoupat. Vlastně o tom, vzhledem k jejím marketingovým, obchodním a PR dovednostem, vůbec nepochybujeme. Jen pro zajímavost, druhý byl Ford, třetí Honda, čtvrtý Chevrolet.

GreenCarReports, InsideEVs, Gas2
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Drážďanech, skutečně? A kde přesně? Já myslel, že Superchargery mají být právě na spojnicích velkých měst...

Obrázek uživatele Jolinar

nj, taky by me obcas zajimalo kde bere Hybrid inforamce :)
ale tak hadam, ze se jedna o nejakou vesnici pobliz Drazdan...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kdepak jsou německé automobilky? Nebo mi snad někdo chce říct, že američani chevrolet vnímají lépe než třeba BMW?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ano, americké (tedy domácí) automobilky jsou v USA tradičně běžnými spotřebiteli vnímány lépe než německé značky. Ty se nacházejí až ve druhé pětce.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen takový důkaz, že to s tím vnímáním asi bude přede jen jinak ;)
Jelikož jakožto nepřihlášený nemůžu vkládat odkazy, tak musím takto: viz dnešní článek o americkém vnímání na autorevue.cz s názvem "V jakém autě jste pro ženy nejvíc sexy? Budete se divit"

Z něho cituji: "Muži naproti tomu sní o řidičkách aut německých prémiových značek: 16 procent se vyslovilo pro BMW, 14 procent pro Mercedes-Benz a 10 procent pro Porsche."

Dodávám, že se jedná o průzkum mezi američany.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, ono jestli to nebude podobně, jako češi a škodovka, kdy by asi taky většina čechů dala Škodu na první místo, ale stejně by většina radši vlastnila ten bavorák ;)

Asi ne nadarmo se říkávalo BMW není značka, ale diagnoza.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak nejde teď o BMW, jde prostě o to, že německá auta jsou všeobecně považována za kvalitní a je už jedno, jestli je to BMW nebo VW. Sice si většina Čechů kupuje škodovku, možná je jim nejsympatičtějí, ale rozhodně by místo Oktávky radši měli třeba Passata. I když ten svojí třídou spíš odpovídá Superbu.

Původně jsem to bral jen jako žertík, ale jak vidím vaše nezlomné přesvědčení o tom, že pravdu máte jedině vy, a že většina národa je dle vás při výběru auta asi nesvéprávná, začínám mít dojem že to s tou diagnozou je šité přímo na vás.
Platí to na i na vaši reakci na Menellicar v So, 2014-02-08 23:33
Ale nevěšte hlavu, vhodně zvolená medikace už dnes dokáže divy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jinak nejde o nesvéprávnost, ale primárně o prachy, tak jako vždy ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neberte se tak vážně příteli, je vidět, že vám to leze na mozek ;)

Kohkoliv se v Brně zeptám, Bavoráka nechce. Takže asi v Brně bude ta menšina a všichni v ČR chtějí BMW.

Prosím Vás, nechci urážet, ale zamyslete se, než něco napíšete ;-). Nebo to napište více obecněji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Váš komentář jsem tedy opravdu nepochopil. Jestli máte problém s tím Bavorákem, tak si tam dosaďte jakoukoli jinou luxusní značku německé provenience (Audi, Mercedes, Porsche). Většina obyvatel ČR by jistě radši vlastnila nějakého toho Němce než škodovku. Aspoň tady v Praze určitě. Nevím jak v Brně, ale dost pochybuju o tom, že tam žijí tak zanícení škodovkáři ;)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilInfotherma
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?