Tesla spouští čínský web, pokryje sedm evropských zemí a má skvělou značku

Jan Horčík - 23 Prosinec 2013

Celosvětová expanze americké automobilky Tesla Motors je v plném proudu. Nejen, že se aktuálně pere o cenu Auto roku 2014 a příští rok rozšíří kapacity o 35 000 aut. Navíc pilně buduje rychlodobíjecí stanice Supercharger v i Evropě. Díky tomu všemu patří značka Tesla mezi aktuálně nejtrendovější.auto elektromobily Tesla Model S a X čína čínský web Tuosule

V Číně se Tesla jmenuje "Tuosule"
foto: Tesla Motors

V Číně se Tesla díky registračním sporům jmenuje "Tuosule". Aktuálně spustila web Tuosule.cn, kde si zájemci z Číny mohou rezervovat jako elektromobil Tesla Model S, tak i připravované elektrické SUV Tesla Model X. Dodávky Ska by měly začít v prvním čtvrtletí příštího roku.

Rezervační poplatek není právě nízký: pro oba modely činí 250 000 RMB čili asi $40 000. Zároveň bude v Pekingu brzy otevřen první tamní showroom.

Tesla se ale činí také doma v USA a v Evropě. Ve Spojených státech dál zahušťuje síť rychlodobíjecích stanic Supercharger. Díky tomu už je téměř hotové spojení východního a západního pobřeží. Do roku 2015 má být pokryto 98 % populace USA a části Kanady.

V Evropě Tesla aktuálně spustila Superchargery v Německu, Nizozemsku a Švýcarsku. Do konce roku 2014 má být pokryto 100 % populace ve státech: Nizozemsko, Lucembursko, Belgie, Švýcarsko, Rakousko, Dánsko a Německo. Současně pokryje Tesla asi 90 % obyvatel Anglie, Walesu a Švédska.

Všechno tohle jen potvzuje skutečnost, kterou se podařilo exaktně ověřit internetové společnosti Google. Totiž že Tesla Motors byla v roce 2013 nejhledanější automobilovou značkou ve Spojených státech. A nejen to, Tesla se zároveň stala největším skokanem roku. To znamená, že proti roku 2012 se objem vyhledávání zásadně zvýšil.

Zdaleka nejvíce zájemců o značku Tesla pocházelo pochopitelně ze státu Kalifornie. Dále také z Washingtonu a New Jersey. Naopak vnitrozemské státy jako Jižní Dakota ši Wyoming už tolik zájmu neprojevovaly - resp. jejich obyvatelé.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nutno podotknout že Wayoming a Jižní Dakota jsou jednak velice řídce obydleny a jednak se jedná o jedny z nejchudších států USA.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station