Tesla si najme hackery, aby zvýšila bezpečnost svých aut

Jan Horčík - 18 Srpen 2014

Nedávno jsme informovali, že hackerská princezna Kristin Paget jde z Apple do Tesla Motors. A teď už i víme proč. Pro automobilku totiž najímá ty nejlepší hackery, aby pomohli se zabezpečením elektromobilů.auto elektromobily Tesla Model S

Tesla Model S - skvělý elektromobil, ale také příležitost pro hackery
foto: Tesla Motors

Kristen Paget se podle informací magazínu GreenCarReports nedávno vydala na přední americkou bezpečnostní konferenci Def Con v Las Vegas, aby tam lovila ty nejlepší talenty v oblasti bezpečnosti a hackingu.

Magazínu Wall Street Journal pak Paget sdělila, že automobilka Tesla Motors jen tam hodlá najmout 20 až 30 hackerů. Ti pak budou hledat bezpečnostní "díry" a bugy v softwaru i hardwaru společnosti Tesla Motors, tedy elektromobilech Model S, Model X i budoucích.

Hackování neboli nabourávání se do systému elektromobilů Tesla Model S se v posledních měsících stalo oblíbenou kratochvílí hackerů. Na jedné čínské konferenci dokonce nedávno vyhlásili soutěž o $10 000 pro ty, kterým se Model S podaří nabourat a ovládat hlavní funkce auta.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily