Tesla se chystá uzavřít továrnu ve Fremontu, ale pouze dočasně

Jan Horčík - 16 Červenec 2020

Podle magazínu Electrek.co se Tesla brzy chystá dočasně přerušit výrobu ve své hlavní továrně ve Fremontu. Čas využije pro upgrady.továrna Tesla ve Fremontu v Kalifornii

Továrna Tesla ve Fremontu v Kalifornii je hlavním výrobním závodem automobilky. Dále pak provozuje Gigatovárnu 1 v Nevadě, Gigatovárnu v Šanghaji, buduje novou továrnu nedaleko Berlína a podle všeho už připravuje stavbu další u Austinu v Texasu.
foto: Tesla

Pravidelné letní přestávky ve výrobě nejsou v automobilkách ničím výjimečným. I továrna Tesla ve Fremontu už si takovou prošla. Navíc byla během března až května 2020 uzavřena také v rámci reakce na pandemii koronaviru.

V současné době už Tesla do nové montované budovy naváží velké množství nového vybavení. To bude určeno pro navýšení výroby elektromobilu Tesla Model Y.

Právě na ten se momentálně soustředí veškeré síly společnosti Tesla. Navýšení jeho výroby má být hlavním cílem přerušení výroby. Kromě toho se ale chystají vylepšení i dalších částí továrny.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?