Tesla rozšiřuje evropské Superchargery: Nizozemsko, Švýcarsko, Německo

Jan Horčík - 16 Prosinec 2013

Americká automobilka Tesla Motors i nadále rozšiřuje svou přítomnost v Evropě. Nejen, že otevírá nové obchody a servisní centra, ale především také zde buduje svou Supercharger. Jsou už v Norsku, Nizozemí, Švýcarsku a Německuauto Tesla Motors Supercharger rychlo-dobíjecí stanice pro elektromobily mapa Evropy

Rychlodobíjecí stanice Tesla Supercharger na mapě Evropy
foto: Tesla Motors

Prozatím nejvíc je evropských Superchargerů stále v Norsku, první zemi, kde je Tesla začala budovat. Najdeme tam šest dobíjecích stanic. Aktuálně otevřela Tesla dva body Nizozemsku, kde má svou montovnu dovezených elektromobilů.

A k tomu aktuálně přibyl také jeden Supercharger ve Švýcarsku a čtyři v Německu. Celkem je tedy v Evropě třináct stanic. Tesla hodlá postupně pokrýt celou Evropu, takže brzy přibudou další body v Německu, Rakousku, Belgii, Francii a něco málo i ve Španělsku.

A pochopitelně dojde i na Británii a Švédsko. Finsko a východní Evropa prozatím zůstávají “ze hry”, ačkoliv německé a rakouské rychlodobíječky Tesla budou umožňovat dojet až na konec Slovenska nebo do Černé hory. Částečně tak bude dojezdovou vzdáleností pokryto také Polsko.

To všechno by Tesla chtěla stihnout do příští zimy. Je pravděpodobné, že v následujících letech se pak Superchargery pomalu dostanou i do České republiky a dál na východ – spolu s tím, jak se bude blížit uvedení levného elektromobilu Tesla Model E. Protože kdo by odolal možnosti jezdit úplně zadarmo?

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

Pro podrobnejsi a aktualni informace doporucuji web http://www.teslawiki.net/supercharger/

Jedna se crowd sourced mapu od uzivatelu Modelu S. Obsahuje i stanice, ktere se teprve stavi...

Obrázek uživatele honYa

S vozidly s dojezdem 250-500 km stavět infrastrukturu není tak složité, alespoň dokud jich je pár. Dlouhodobě to ale stačit nebude.

---

honYa


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol