Tesla: první Modely S v Hong Kongu, Supercharger ve Slovinsku

Jan Horčík - 28 Červenec 2014

Americká automobilka Tesla Motors expanduje dál do světa. Aktuálně zahájila prodej elektromobilů Model S v Hong Kongu dodávkou prvních osmi kusů. Zároveň zprovoznila další rychlodobíjecí stanice Supercharger v Evropě, např. ve slovinské Lublani.auto Hong Kong elektromobily Tesla Model S RHD

První kousky elektromobilů Tesla Model S prodané v Hong Kongu
foto: Tesla Motors

Spolu s uvedením elektromobilu Tesla Model S (s pravostranným řízením) do prodeje v sedmimilionovém Hong Kongu tam pochopitelně byl otevřen také první Supercharger. Nová rychlodobíjecí stanice nezůstane dlouho osamocena, chystá se tam otevření i dalších, aby se místní obyvatelé mohli pohybovat po zcela bezproblémově.

Síť rychlodobíjecích stanic Supercharger se rozrostla také v Evropě. Kromě nových stanic na jihu Francie otevřela Tesla nový Supercharger také v první postkomunistické zemi, ve Slovinsku. Konkrétně v hlavním městě Lublani.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemci stavajú obrie rezervoáre na vodík konvertovaný z prebytku zelenej energie, na jej dorovnavanie, koli stabilite dodavaneho prudu. Kedze na ten ucel, nevsadili na precerpavacie elektrarne, predpokladam ze vodik planju aj ako mobilnu pohonnu latku.

Zda sa ze to bude rozdelene na Bateriove a Hydrogenove/Metanove auta.

Obrázek uživatele Hyperloop

Na tu Lublaň jsem zrovna dneska zíral. Trochu udivující - to se ve Slovinsku prodává tolik Tesel? Víc než v ČR?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hádám, že jde o Němce jedoucí k Jadranu.

Obrázek uživatele Hyperloop

Jenže nejbližší SC je v Mnichově. Vzdálenost Mnichov - Lublaň = 410 km. To už je na hraně. To asi nebude ten hlavní důvod. Jedině tak pro Rakušany.

Obrázek uživatele Jolinar

To ze stihli uvest do provozu drive Ljubljanu nez neco v okoli Graze a Klagenfurtu je podle me nahoda. Mrknete na mapu Coming soon a uvidite, ze Ljubljana nezustane dlouho odriznuta od zbytku SC site.

PS: SC Viden - SC Ljubljana = 376km :-) to uz by se po dalnici dalo, ale ne 130km/h

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Super super. Pekne sa nam to rozrasta. P.Kubis v svojom clanku uvadzal ze v CR budu SC 2016. Je to potvrdene, ma niekto info co Slovensko? CHAdeMO uz ficia na plne obratky.

Obrázek uživatele Jolinar

2015, ne 2016.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol