Tesla oznámila ceny rodinného elektromobilu Model S

Jan Horčík - 21 Prosinec 2011

Tesla Model S, rodinný elektromobil, si budou moct Američané koupit už od poloviny příštího roku. Tesla Motors aktuálně ohlásila konečné ceny auta. Překvapivě se drží téměř na dolar cen, kterými automobilka operuje už delší dobu.auto elektromobil Tesla Model S prodej

Zákazníci si mohou vybrat různou barvu střechy. včetně panoramatické
foto: Tesla Motors

Ačkoliv tedy do prvních dodávek elektormobilu Tesla Model S ještě pár měsíců zbývá, ohlášenní oficiálních specifikací a cen je jakýmsi příjemným ujištěním o tom, že všechno jde jak má.

Automobilce Tesla Motors se navíc podařilo udržet ceny na stejné úrovni o jaké mluví už několik měsíců, ne-li let. Takže: základní varianta Model S s dojezdem 160 mil/256 km (40 kWh baterie) bude stát $57 400 před vládní dotací.

Tesla Motors samozřejmě na stránkách udává cenu $49 900, do které je započtena vládní dotace $7500. Základní verze nabídne zrychlení 0-100 km/h během 6,5 vteřiny a max. rychlost 176 km/h. Osmiletá záruka na 160 000 km by měla vydržet každému. Tato verze se začne vyrábět v zimě 2012.

Střední verze s baterií o energii 60 kWh a dojezdem 230 mil/368 km, max. rychlostí 192 km/h a zrychlením z 0 na 100 km/h během 5,9 vteřin bude stát $59 900 (PO dotaci). Tato verze se začne vyrábět na podzim 2012.

Druhá nejlepší verze bude mít 85kWh baterii, která nabídne dojezd 300 mil/480 km. Zrychlení bude 5,6 vteřin, max. rychlost 200 km/h. Záruka je omezena na osm let, ale neomezeně mil. Rychlodobíjení je narozdíl od 40kWh verze (nedostupné) a 60kWh verze (za příplatek) v ceně. Tato verze se začne vyrábět v létě 2012.

Nakonec bude k dispozici ještě druhá 85kWh verze Performance se stejným dojezdem, ale zrychlením za 4,4 vteřiny a max. rychlostí 208 km/h. Tato evrze se začne vyrábět také během léta 2012.

Dalším příplatkovým vybavením jsou různé typy kol, celoskleněná panoramatická střecha, metalíza, balíček Tech (GPS navigace, zadní kamera s vysokým rozlišením, bezklíčkový přístup, xenonové světlomety, LED mlhovky, elektrochromatická postranní zrcátka, 16GB HDD, dva USB porty, homelink).

Plně vybavený Model S se může vyšplhat až ke $110 000. To není málo, ale je to cena srovnatelná s konkurenčním plug-in hybridem Fisker Karma, jehož cena byla právě nedávno zvýšena.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano potvrzuji! Mel jsem tu cest byt na predvadecce Roadsteru asi pred 6 tydny ve Vidni a prodejce znal velmi dobre okoli Znojma ;-) Jinak na Teslackem foru se objevila celosvetova mapa, ktera znazornuje budouci majitele modelu S a je tam i 1 predplatitel ze Slovenske Republiky (pokud tedy mapa, nebo dotycny neklamou ;-) Uvidime co zprava ohledne zverejnenych cen udela s emitovanymi akciemi Tesly!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tá najlacnejšia verzia vychádza podobne, ako BMW 520D v automatike, čo nie je najhoršie. Problém však vidím skôr v servise. Značka Tesla nemá v strednej Európe prakticky žiadneho predajcu, a to nehovorím o autorizovaných servisoch. Je mi jasné, že elektromobil nemá takmer žiadnu údržbu, ale predsalen, čo keby? Keď už raz kúpim auto za takto vysokú cenu a pokazí sa mi (napríklad) servoriadenie, kam s tým? Budem to posielať do Ameriky?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Najbližšie obchodné zastúpenie bude aj vo Viedni.
Pri takej cene vozidla nemusíte mať starosť s odvozom do servisu. Mimochodom nevidím, prečo by sa na tom malo niečo kaziť, hlavne ak je tam 8 rokov záruky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Předpokládal bych že.Garančky budou určite nin. jedna ročne.V připade poruchy dostanete nahradni auto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bezpochyby pokud má záruka trvat 8 let, tak tam bude za tu dobu hromada garančních prohlídek i když doufám že méně, než u spalováku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejbližší obchodní zastoupení by snad mělo být v Mnichově. Upřímně pokud budu mít na to koupit si Teslu, tak budu mít i na to servisovat to v Německu. Spousta majitelů dražších značek to tak dělá i s běžnými spalovači, protože nedůvěřují našim servisům.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobre, ale s takto obmedzeným dojazdom to asi z Prahy (pretože to je vpodsate najaktívnejšie české elektromobilné mesto, a tak predpokladám, že prvé Tesly sa objavia práve tu) do Mníchova nezájde :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dojezd 480km, trasa Praha-Mnichov < 390 ... proč tvrdíte, že to nedojede? Ostatně pochybuji, že by se první Model-S objevil v Praze, stejně jako se v Praze neobjevil první Nissan LEAF :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím, že sme doteraz hovorili o najlacnejšej variante.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Samozřejmě předpokládám, že do servisu nepojede po ose. Mimochodem v ČR jsou v registru 2 ks TESLA ROADSTER a se servisem si taky poradili. Jedna jezdí tuším na Znojemsku :o)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil