Tesla: nová továrna v Texasu by mohla vyrábět elektrický náklaďák

Jan Horčík - 15 Duben 2013

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, aktuálně v rozhovoru s magazínem Automotive News, zmínil několik zajímavostí. Předně, Tesla v současné době vede boj o možnost prodávat svá auta v Texasu. Pokud zvítězí, uvažuje údajně o stavbě nové továrny, kde by mohla vyrábět elektrické pick-upyauto Tesla Model X 2014 konec

Tesla Model X, připravovaný elektrický crossover, bude v pořadí třetím modelem značky Tesla Motors
foto: Tesla Motors

Pokud se rozhodneme postavit novou továrnu mimo Kalifornii, Texas pro to bude předním kandidátem,” řekl doslova Musk. Zároveň řekl, že pokud se podaří soudní spor o možnost prodávat a servisovat elektromobily Tesla v Texasu vyhrát, investuje automobilka desítky milionů dolarů do nových showroomů a servisních center.

Druhá továrna by v Texasu mohla vyrůst údajně už během následujících tří let. “Pokud v Texasu budeme moct působit přímo, postavíme Texas na stejnou úroveň s Kalifornií,” řekl Musk magazínu Automotive News. Není divu, Texas patří po Kalifornii k nejbohatším státům unie.

Co by měla druhá továrna Tesla vyrábět? Pravděpodobně by mohlo jít o elektrický truck/pick-up. Elon Musk má v hlavě ideu na “elektrický náklaďák s výkonem sporťáku, ale vyšším tažným výkonem a větší přepravní kapacitou než srovnatelný benzinový či dieselový náklaďák”.

Kromě toho inženýři Tesla Motors pilně pracují na v pořadí čtvrtém modelu elektromobilu – po modelech Tesla Roadster, Model S a Model X by měl přijít na svět “masovější” automobil. Pro magazín Engadget aktuálně Musk řekl, že doufá, že to bude v roce 2016, ale nejpozději v roce 2017.

Nový elektromobil bude o něco menší než Model S a jeho cena by se měla pohybovat kolem $35 000 v základní verzi.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosím o článek o sporu s Texasem. Vůbec nevím o co v detailu jde a právě že v anglických textech tomu nerozumím.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mnohokrát děkuji.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Článek je k dispozici zde.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jan Horčík

Připravíme, díky za tip.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.