Tesla Motors: vyrábíme přes 400 elektromobilů týdně, nová meta je 800

Jan Horčík - 12 Červenec 2013

Magazín Bloomberg vypovídal Elona Muska, šéfa Tesla Motors. Ten se pochlubil, že automobilka je dnes vyrábí “netriviálně” víc než 400 elektromobilů Model S týdně. Novou metou je údajně 800 aut týdně.auto továrna Tesla Motors Fremont Kaliforie výroba elektromobilu Model S

Výroba elektromobilu Tesla Model S v továrně ve Fremontu
foto: Tesla Motors

Jsem si jistý, že se na tu metu dostaneme,” doplnil Elon Musk zmínku o 800 autech vyrobených za týden. Už dříve prohlásil, že cílem je v letošním roce vyrobit a prodat 21 000 elektromobilů Model S. Kolegové z magazínu InsideEVs dokonce věří, že se Tesle podaří toto číslo mírně překonat.

Většina objednávek elektromobilů Tesla Model S z USA již byla údajně naplněna. Teď přichází konečně na řadu také Evropa a Asie. Dodávky na tyto kontinenty mají začít právě ve druhé polovině letošního roku. Aktuálně například získala automobilka 300 objednávek na Model S z Hong Kongu.

Časem údajně chce Tesla využít svou továrnu ve Fremontu až na původní výrobní kapacitu 500 000 aut ročně. Tolik jich továrna mohl vyrábět v době, kdy patřila General Motors, resp. pod společný podnik GM a Toyota. Tesla ji koupila v roce 2010.

V současné době Tesla vyrábí pouze Model S. Už během následujících čtyř let chce ale na trh uvést další modely: elektrické SUV Model X, nový Roadster a pochopitelně také malé, levné elektrické auto pro masy. Kromě toho Musk často mluvil také o elektrickém pick-upu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jednu testu s vlastním a shodou okolností mi shořela tato česká vakuová pumpa. Nemáte někdo, prosím, tušení kdo ji vyrábí nebo kde ji mimo teslu seženu na přímo. Díky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ozvete se mi na mail jan.blepta@gmail.com

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ozvete se mi na mail jan.blepta@gmail.com

Automobil se slušným dojezdem je sen každého.....A pokud budou nabíječky na dálnicích a rychlostních cestách,tak poptávka vstoupne i u nás....Smutný je ted,že tam je moc vysoká cena..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A v případě potíží v intimním životě je model S vybaven i vakuovou pumpou z české republiky:-)To auto mě nepřestává překvapovat skoro Knight Rider:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to téměř tak, jak píšete. Elektrická vakuová pumpa je skutečně vyrobena u nás v Čechách. Jen není primárně určena k intimním záležitostem, ale zdroj vakua pro brzdový posilovač. Když už rekuperace nestačí a je třeba brzdit intenzivněji, dostane se ke “slovu“ také brzdový posilovač, brzdový válec a klasické třecí kotoučové brzdy. Narozdíl od benzínového auta si nemůže elektromobil vzít podtlak (vakuum) ze sání motoru. A tak si veze malou membránovou pumpu s 12V motorkem. Ta se na “požádání“ spouští v případě, že už je v brzdovém posilovači nízká (obvykle <0.6 bar) hodnota vakua. U diesel motoru se obvykle řeší mechanickou pumpou v bloku motoru.
No ale asi by nebyl problém v případě nouze připojit na i jiný okruh :-) Jen pozor - umí udělat bez problémů vakuum 0.9 bar a to už bych bez regulace neriskoval ... :-)
Díky tomuto výrobku velmi dobře vidíme, jaké byly jsou a tušíme jaké objemy Modelu S budou vyráběny. Někde na youtube je i video kde je pumpa mezi přední nápravou pod kufrem dobře vidět.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Penize delaji penize.
Dnes uz je jasne ze ani 50 000 kusu rocne nebude stacit pokryvat celosvetovou poptavku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože dodáváme do Modelu S vakuové pumpy, tak můžu jen potvrdit, že Tesla si na příští rok u svých dodavatelů poptává větší množství. 800 ks týdně ale není zdaleka konečný cíl pro 2014. Ke konci roku je to plánované množství ještě výrazně vyšší..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jednu tuto pumpu by jsem potřeboval, umíte mi ,prosím, poradit kde a jak ji pořídit . Díky

Obrázek uživatele Jolinar

slysel jsem ze i nejake pneumatiky nebo kola jsou z CR. Nevite o tom neco vic? :-)

Obrázek uživatele honza.t

Continental Barum, s.r.o. kdo jiný?
http://www.conti-online.cz/www/pneumatiky_cz_cz/
http://www.hybrid.cz/tesla-si-nechavala-vozit-pneumatiky-letecky-z-cr

Je divne, ze v drive uvedenem (i na hybrid. cz) seznamu dodavatelu pro Model S (http://www.hybrid.cz/i/tesla-part-infographic-dodavatele-komponent-big.jpg)
Continental nefiguruje. Pritom jak EVP (el. vakuova pumpa), tak pneumatiky a udajne take "air-springs" (vzduchove tlumemi) jsou prave z dilny Continental. Jen ty vzduchove tlumice se nedelaji v CR (Gifhorn Nemecko).


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station