Tesla Model X bude mít stejný duální pohon jako Model S

Jan Horčík - 20 Listopad 2014

Automobilka Tesla Motors aktuálně rozeslala všem vážným zájemcům o elektromobil Tesla Model X dopis. Poděkovala za trpělivost navzdory nejnovějšímu odkladu a poodhalila podrobnosti týkající se pohonu.auto Tesla Model X elektrické SUV elektromobil

, šéf Tesla Motors, slibuje, že výrobní verze elektrického Tesla Model X bude ještě lepší než původní koncept
foto: Tesla Motors

Automobilka Tesla Motors v nejnovějším dopise potvrdila, že elektromobil Tesla Model X využije stejný pohon, který aktuálně firma představila jako "D" pro elektromobily Tesla Model S (85D a P85D). Auto tak standardně nabídne pohon všech čtyř kol.

Tesla v dopise upozorňuje, že "kdokoliv kdo si auto objedná dnes by neměl čekat doručení vozu před rokem 2016". V současné době firma staví beta prototypy Modelu X, které využije pro crash testy. Model X bude zároveň první elektromobil s tažným zařízením.

Takže abychom si to shrnuli: Model X je na cestě a specifikace budou podobné elektromobilu Tesla Model S 85D. Tedy výkon 376 koní, Supercharging, zrychlení o něco nižší, takže kolem 5,5 vteřiny z 0 na 100 km, stejně tak i dojezd nejspíš o něco nižší, řekněme kolem 440 km.

Dá se také očekávat, že Model X 85D bude základní verze auta. Tesla by pak mohla nabídnout verzi s vyšší kapacitou baterie, řekněme například 105D/110D nebo třeba i 120D.

Tento upgrade baterie by se poté během několika měsíců možná mohl objevit také pro Model S s tím, že by z nabídky zcela zmizela 60kWh verze. Ale to už je skutečně jen čirá spekulace.

Tesla Motors
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily