Tesla Model S je rychlejší než nové Porsche Panamera S E-Hybrid

Jan Horčík - 15 Říjen 2013

Už příští měsíc se v začne prodávat nový plug-in hybrid Porsche Panamera S E-Hybrid. Půjde o přímého konkurenta pro elektromobil Tesla Model S. Redaktoři magazínu TechnologyReview.com měli možnost svézt se v obou autech. Jaké jsou jejich dojmy?auto Porsche Panamera S E-Hybrid plug-in hybrid 2014

Porsche Panamera S E-Hybrid se v USA začne prodávat už příští měsíc
foto: Porsche

Porsche Panamera S E-Hybrid a Tesla Model S jsou na jednu stranu značně rozdílná auta - zatímco Model S je čistý elektromobil, nová Panamera je plug-in hybrid. Dokáže tedy na elektřinu ujet max. kolem 35 km, zatímco Model S zvládne klidně až 500 km.

Porsche Panamera S E-Hybrid se ukázal na autosalonu v Šanghaji před pár měsíci s oficiální cenovkou $99 000. Za tu cenu dostanete 416 koní výkonu (ale pouze 95 koní elektrických). Zrychlení z 0 na 100 km/h tak Porsche zvládne během 5,2 vteřin, tedy o sekundu pomaleji než Model S.

Na druhou stranu, Porsche nabízí max. rychlost 270 km/h proti 210 km/h u Tesly. A navíc, na jednu nádrž (a nabití) zvládne ujet až 1000 km. To je dvoj až trojnásobek proti Tesle.

Redaktor magazínu TechnologyReview.com se necítil příliš jistě z interiéru nového Porsche, které přetéká tlačítky - v porovnání s relativně jednoduchým interiérem Modelu S, kde tlačítka nahrazuje velký 17" displej.

Své dojmy shrnul jednoduše: "Větší zábava je jezdit v Tesle". Tak tady to máte.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Porsche a Tesla!? ..nevím kdo "kompetentní" může srovnávat HYBRID s samotné Elektro :-/ a zabírat místo s takovým článkem!!! Porovnávat třeba množství tlačítek mezi tak rozdílným pohonem,dojezd,..pouze 95 koní el. ? ..atd. Příště by tam autor mohl dát šlapací elektrokolo a el.skůtra! ;-)

A proč by to nešlo porovnat? To nejsou hrušky a jablka. Obojí to jsou auta pro lidi co na to mají. A když někdo chce jezdit víc jak 250km/h - koupi si Panameru, kdo chce na jeden zátah ujet 1000 km - koupí si Panameru, kdo chce mít nejlepší zrychlení koupí Teslu, kdo chce mít velký display a moderní ovládání - koupí Teslu, kdo chce lepší zábavu koupí si Teslu.

Tesla model S i Porsche Panamera jsou (odborníky pojmenovanými fastbacky) podle mě docela obdobné. Čtyřdvéřový sporťák jeden jako druhý. ;)

Obrázek uživatele Jolinar

takze podle vas clovek co uvazuje nad koupi Panamery S E-Hybrid, tak ani na chvili nezvazi Teslu Model S?

Obrázek uživatele Jolinar

Tesla opravdu odstartovala revoluci, predtim o elektromobilech mluvili pozitivne jen podivini, dnes uz i bezne automagaziny (krom autofora samozrejme - podle nich je vsecko co ma vic nez 12V olovenou baterku spatne).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak. Dle mého už není cesty zpět a elektro začnou objevovat i "běžní lidé". Včera jsem s údivem narazil na jednoho, co mě přesvědčoval, že mám Teslu špatně nastudovanou, že když tam dochází malá baterka, tak nastartuje benzínový motor. A bys přesvědčen o své pravdě:)
Občas slýchávám o nějakém Autowebu, které podle všeho musí podporovat nějaká rafinérie... Pak kolují takové názory.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektro motor objevilo už mnoho cyklistů, ale zatím to na průlom nestačí. I v domovské Californii je podíl elektromobilů spíše tragický než optimismus budící Auto za dva míče to těžko změní.

A jaky průlom by jste si představoval? Myslíte že jakýkoli vynález co E označuje za průlom tu byl hned během jednoho dne? Myslíte že parní stroj se tu objevil přes noc? Myslíte že benzínové auto se tu objevilo taky přes noc? Asi těžko.
Stejně jako byl průlom parní stroj, benzínový motor, naftový motor a mnoho dalších vynálezů je automobil Tesla model S revoluce. Stačí se podívat za jakou krátkou dobu kolik se jich prodalo. To se v počátcích benzínových motoru mohlo jen zdát.

A ano auto za 2 míče to né že nezmění ono už to změnilo!

Lidi co mají 2 míče si vyberou auto které je lepší než co mají ostatní takže jestli nechtějí při rozjezdu dostat na prdel od druhého tak si nekoupí panameru která má menší zrychlení, ale Tesla, se kterou budou rychlejší!


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?