Tesla Model S jako kabriolet: prvních 100 objednávek

Jan Horčík - 08 Duben 2014

Už déle než třicet let funguje v Kalifornii společnost Newport Convertible Engineering (NCE), která se specializuje na přestavby klasických vozů na kabriolety. Aktuálně firma potvrdila objednávku 100 elektromobilů Tesla Model S ve verzi kabrio od čínského investora.auto Tesla Model S elektromobil NCE kabriolet čína

Elektromobil Tesla Model S jako kabriolet od NCE
foto: NCE

Souběžně kalifornská společnost NCE uvedla, že oficiálně požádala automobilku Tesla Motors o spolupráci na stavbě dalších 5000 kusů elektromobilu Tesla Model S ve verzi kabrio. Tesla oficiálně kabrio nenabízí, nicméně zájem zjevně existuje.

Podrobnosti bychom se podle NCE měli dozvědět v oficiální tiskovce jejíž vydání je naplánováno na 18. dubna. Výroba prvních 100 kusů pro čínského investora začne během letošního července v Kalifornii, Dubaji a Barceloně.

Po šesti měsících vývoje má NCE k dispozici dvě varianty: levnější za $29 000 (asi 600 000 Kč, odjímatelná látková střecha) a dražší $49 000 (asi 1 mil. Kč, pevná skládací střecha).

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily