Tesla má už 500 nabíjecích stanic Supercharger

František Kubiš ml. - 02 Září 2015

Není tomu tak dávno co jsme informovali, že Tesla uvedla do provozu 300. Supercharger po dvou a půl letech od prvního. Nyní po dalších 8 měsících se počet stanic rozšířil na celkových 500.Model S charging

Nabíjení elektromobilu Tesla Model S na Superchargeru
foto: fool.com

Počet stanic Tesla Supercharger aktuálně roste tempem asi 300 za rok a v průměru na jednu stanici připadá 5,5 nabíjecích stojanů. Tímto tempem bychom do konce 2020 mohli vidět 1500-2000 Superchargerů po celém světě.

Celkově má Tesla nyní 2832 dobíjecích stojanů a podle nepotvrzených informací by jich do roku 2020 mohlo být 10 000. Ačkoli je tento růst působivý a výdaje na jejich vybudování jsou značné, pro samotnou automobilku to není nic zásadního v porovnání s ostatním výdaji.

Za rok 2015 chce Tesla do Superchargerů investovat přibližně 5 % svých kapitálových výdajů. Ty by měly dosáhnout 1,5 miliardy dolarů a na SuperChargery tak připadá 75 milionů dolarů.

Kromě Superchargerů Tesla aktivně rozšiřuje také svou síť Destination Chargers (volně přeloženo jako "nabiječky v cílovém místě"). Jedná se o stanice s pomalým AC dobíjením do výkonu 22 kW, podobné těm co najdeme v České Republice v sítích , PRE, E.ON a u dalších poskytovatelů pomalého nabíjení.

Tesla Destination Chargers

Destination Chargers
foto: TeslaMotors.com

Tyto dobíječky se také šíří rychlostí stepního požáru, ale v Evropě zatím žádné nenajdeme, protože pro Evropu Tesla zatím WallBoxy vůbec nedodává.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hehe, tak máme s nabíječkami na čerpacích stanicích Benzina nejspíš smůlu. Vypadá to, že někomu v ČR opravdu elektromobily vadí. archiv.ihned.cz/c1-64550560-eph-a-statni-cepro-spojuji-sily-v-souboji-o-unipetrol-spolecne-chteji-vykoupit-firmu-od-polskeho-majitele

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

FYI: velmi dobry web - zoomovatelna mapa superchargerov + detaily + zmeny + charts: supercharge.info
Lenze 1 vec mi nesedi:
Na webe Tesly mapa superchargerov ukazuje, ze v roku 2015 ma pribudnut kopec superchargerov v Europe v krajinach ako Cechy, Slovensko, Polsko, Madarsko, krajiny Balkanu, Spanielsko, atd. Ale maju na to uz iba 4 mesiace - sice im fandim, ale nezda sa mi to byt realne. No necham sa prekvapit.

Obrázek uživatele Jolinar

Znate Teslu ne?
Jeste jsem nevidel, aby by neco stihli nacas podle svych planu :-) viz Roadster, Model S i Model X.
V tomto ostatni automobilky nemaji problem, proste svoje plany nedavaji verejne a pak nemaji takove problemy...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil