Tesla koupila testovací trať u své továrny

Jan Horčík - 23 Červenec 2013

V roce 2010 automobilka Tesla Motors oznámila, že výroba elektromobilu Model S se rozběhne v bývalé továrně NUMMI ve Fremontu v Kalifornii. Továrnu společně vlastní Toyota a Tesla. Aktuálně Tesla přikoupila i původní testovací dráhu vedle továrny.auto továrna Tesla Factory Kalifornie Fremont testovací dráha

Testovací dráha u továrny Tesla Motors ve Fremontu v Kalifornii. Kdo najde dráhu první, odnese si dobrý pocit!
foto: Google Maps

Továrna NUMMI má za sebou letitou historii. Byla otevřena už v roce 1984 jako společný podnik automobilek Toyota a General Motors. Uzavřena byla v květnu roku 2010, aby mohla být dne 27. října 2010 opět slavnostně otevřena jako “Tesla Factory”.

Když Toyota a GM továrnu zavírali, rozprodávali i okolní pozemky. Včetně 35 akrů na kterých stojí testovací dráha ve tvaru psí kosti. Ty skončily v majetku společnosti Union Pacific Railroad. Právě od ní Tesla aktuálně pozemek s testovací dráhou odkoupila zpět.

Bude se hodit. Nejen pro testování už vyráběných elektromobilů Tesla Model S, ale především budoucích vozů – elektrického SUV Model X, připravovaného elektromobilu pro masy za méně než $30 000, a samozřejmě také nového roadsteru.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?