Tesla firmware update v8.0 - největší v historii firmy

Jan Horčík - 07 Červenec 2016

Řídící software elektromobilů značky Tesla se brzy dočká updatu na verzi 8.0. Má jít o největší soubor softwarových vylepšení v historii automobilky.auto elektromobil Tesla Model S

Fakt, že se majitelé elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X mohou co pár měsíců vzbudit a v garáži najít lepší auto, než si původně koupili, nepřestává fascinovat ani poté, co Model S oslavil 4. narozeniny.

Over-the-air updaty řídícího softwaru elektromobilů Tesla přinášejí neustálá vylepšení. Připravovaná verze 8 jich pak má ukrývat doposud největší balík. Zásadních vylepšení se má dočkat technologie pokročilé asistence řízení Tesla Autopilot, ale také interface, mapy a navigace i hlasové příkazy.

Zejména systém Autopilot by měl projít skutečně drastickým zlepšením, mimo jiné i v návaznosti na první smrtelnou nehodu Modelu S se zapnutým Autopilotem. Auto například nabídne lepší grafické znáronění toho co Autopilot vidí přímo na centrálním displeji.

Dále by měla Autopilot konečně umět sám sjíždět z dálnice tím, že řidič dá pokyn směrovým světlem. V současné době už se testuje beta verze firmwaru 8.0 u vybraných řidičů a ostré nasazení by mělo přijít během několika týdnů až několika málo měsíců.

Sluší se také připomenout, že Tesla Autopilot je samoučící se systém. Senzory ve více než 80 000 autech vybavených touto technologií (ať už ji má řidič aktivovánu nebo ne) sbírají neustále data o svých cestách a vytvářejí z nich podrobné mapy i zkušenosti, které pak mohou využít další auta flotily.

Za nějaký čas bychom se pak měli dočkat přímo také systému Tesla Autopilot 2.0, který bude zahrnovat i nový hardware, a měl by nabídnout výrazně lepší možnosti autonomního řízení.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

ma jit o nejvetsi UI zmeny, nikde se nepise, ze 8.0 bude jako celek nejvetsi update...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upřesnění, různé zdroje prozatím tvrdí různé věci, uvidíme jak to nakonec bude ve skutečnosti.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Kuk

Takhle už to vypadalo, že ty auta začnou po updejtu létat :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

+1 :))) dobrý pobavilo

---

TESLU JEN GEMBLUJEME, KÁRY ZÁSADNĚ NEKUPUJEM ;) blbej ftip co :)) ČEŽTINA 4.0 jedině vytřepe póvl fbažině ;)) TM3 https://kcc-hho.webnode.cz/tesla/tesla-model-3/ NEVĚŘÍME lentylce http://www.hybrid.cz/volkswagen-id4-bude-mit-tazne-zarizeni-az-pro-1900-kg#comment-259228


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol