Tesla dodala 14 370 aut, o 15 % méně než byl plán

Jan Horčík - 05 Červenec 2016

Automobilka Tesla ohlásila, že za 2. čtvrtletí 2016 dodala 14 370 elektromobilů Tesla Model S (9745) a Tesla Model X (4625).auto továrna Tesla Motors ve Fremontu výroba elektromobilů Tesla Model S

Továrna Tesla Motors ve Fremontu - výroba elektromobilů Tesla Model S
foto: Tesla

Za 2. čtvrtletí letošního roku automobilka Tesla Motors vyrobila 18 345 elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X. Dodala ale pouze 14 370, což je o 15 % méně než původně plánovala (asi 16 905).

Důvod velkého rozdílu mezi výrobou a dodávkami? Tesla poslední týdny a měsíce upřednostňovala dodávky elektromobilů Model S a Model X do a teprve nyní začala rozesílat také do zahraničí, včetně Evropy a Asie. Právě oněch rozdílových 2535 elektromobilů je nyní na cestě k zákazníkům.

A protože Tesla do svých statistik počítá pouze dokončené dodávky, nemohla je do celkového čísla započíst. Díky neustálému zlepšování výroby očekává Tesla, že během třetího čtvrtletí dosáhne výroby 2200 aut za týden a další čtvrtletí už 2400 aut týdně.

Celkově by tedy automobilka měla dodat ve druhé polovině roku přes 50 000 aut, aby splnila roční plán 80-90 000 dodaných vozů.

Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář

Snad už i Elon pochopil, že být puntičkář bylo doteď OK, ale teď už se musí starat hlavně o množství a termíny. To je, oč tu běží. Věřím mu, že to pochopil správně.

No, řekl bych, že se v případě této statistiky zbytečně dělá "z komára velbloud".
Tesla by klidně mohla zveřejnit, že vyrobila 18345 elektromobilů za kvartál a hotovo. Pokud Tesla zveřejňuje počty nikoli vyrobených, ale dodaných elektromobilů, což je samozřejmě férovější, tak by klidně těch 2535 elektromobilů do zahraničí mohla vyrobit a odeslat na začátku kvartálu a zbytek pro USA vyrobit a dodat až potom. V tom případě by se do čísla 16905 za kvartál vešla úplně s přehledem. Proč to asi Tesla takhle dělá? Možná proto, že taková statistika má pro Teslu až druhořadý význam a na prvním místě, bez ohledu na statistiky, je uspokojení zákazníků v USA. Vypadá to tak, že čím dál víc na východ (myšleno od východního pobřeží), tím je příslušná země na žebříčku priorit níž.

---

Nissan Leaf 24kWh, 250.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 27.100 km

Z komara velbloud ? Burza bohuzel reaguje..a dost negativne...tech negativnich zprav pro burzu o Tesle ( viz.vysetrovane nehody s automatickym pilotem u TMS, TMX) je pomerne dost.
".mohla zverejnit"..nebo nemohla ?...."mozna proto"..nebo ne ?.."vypada to"...nebo nevypada?

---

heros

Obrázek uživatele ozana

I špatná zpráva je pro "spekulanty" na burze dobrá...

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Obrázek uživatele Kuk

Negativních zpráv pro Teslu jsou každý den tuny, špíš jde o to které jsou opravdu relevantní které ne :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Souhlas.

---

heros

Nemci na Teslamag.de v komentarich pisi, ze by si Tesla mela ve svych planech davat spise realnejsi cile, co se tyce poctu prodanych aut, a ty pak treba prekracovat, nez opacne. Lepsi pro duveryhodnost potencionalnich zakazniku i pro cisla na burze. Nelze, nez souhlasit..Stara slabost Tesly..Nevim, kdo originalni clanek s temito informacemi prekladal,ale duvodem mensiho poctu aut dodanych do Evropy tam neni uvadeno uprednostnovani trhu USA a jinde pred Evropou, ale pocatecni detske nemoci s rozjezdem produkce..(doslova "kostrbaty rozjezd ") Velmi spatna zurnalistika..opet..

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vřele všem doporučuji si přečíst knihu "Elon Musk - Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti", autor Ashlee Vance, vydání 2015. Je zde hodně odpovědí na spoustu témat. Velmi zajímavá kniha. Člověk si pak poopraví pohled na některé věci ohledně těchto společností.

Tohle je docela závažné pochybení. To nebude jen chyba v překladu. :(

Obrázek uživatele honza.t

Mnohé Automobilky s číslem o počtu prodaných aut manipuluji.
http://www.auto.cz/kolik-cr-skutecne-proda-novych-aut-82539

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tohle spis ohybaji dealesrtvi, kvuli reexportum apod, na cisla za celou automobilku to vliv nema...

Obrázek uživatele Jolinar

90.000 aut tento rok nemaji sanci dorucit, ale 80k by s trochou stesti mohli zvladnout...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?