Tesla: 250 dobíjecích stanic Supercharger do konce roku

Jan Horčík - 13 Leden 2014

Automobilka Tesla Motors má momentálně v USA přes 50 aktivních rychlodobíjecích stanic Supercharger. Do konce letošního roku by jich ale měla zprovoznit dalších 200. Podaří se?auto Tesla Supercharger dobíjecí stanice pro elektromobily

Tesla Supercharger: exkluzivní rychlodobíjecí stanice pro elektromobily značky Tesla
foto: Tesla Motors

Neuplyne týden, aby americká automobilka Tesla Motors nespustila doma ve Spojených státech novou stanici Supercharger. Rychlodobíjecí stanice pro elektromobily značky Tesla už dnes téměř propojují obě pobřeží USA.

Majitelé Tesla Model S, v budoucnu pak Tesla Model X a pochopitelně i dalších vozů značky Tesla mohou u Superchargeru zcela zdarma zhruba během hodiny dobít plně vybité auto. Cílem Tesla Motors je mít do konce letošního roku v celých Spojených státech kolem 250 takových míst.

Zatímco plán pro je poměrně jasně daný, pro Evropu jsou plány sítě Superchargerů stále ještě poněkud mlhavé. Firma sice už v několika nejbohatších evropských zemích tyto rychlodobíječky spustila, ale jak přesně bude celá síť vypadat zatím není tak úplně jasné.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář

Tak elektrickou zásuvku má v Evropě každý...uměl bych si představit i soukromé nabíječky např. u motelů,fast foodu apod. Předpoklad,že bude nabíječka na benzince je legrační.I když by na tom benzinky v budoucnu mohli vydělávat...Uměl bych si představit cenu např. 50 Kč za dobití celého auta :-)

Obrázek uživatele Jolinar

za 50 Kc cele auto? Nejste z trochu levneho kraje? :-)

I s levnou elektrinou za 2,5Kc bych dobil jen 20kWh a jeste by v tom nebyl zapocten zadny zisk, ucinnost a amortizace rychlodobijeciho vybaveni...

Zatimco majiteli Leafu/Zoe/iOnu a spol by to stacilo, doufam ze v budoucnu prijdou i jine auta s bateriemi 40kWh a vice. Napr Audi R8 e-tron, Toyota Rav4 EV, Teslu ani netreba zminovat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To není legrační, to je pohled jak si chou zachovat monopol na "tankování vozidel". U plynu se jim to hroutí, ale aut na CNG je málo. Elektřina jim to sejme úplně.

Ale alepoň to ukazuje jejich myšlení o elektromobilitě, tedy tu skostnatělost, že si šéfové buď neuvědomují či nechou uvědomit skutečnost kdy svět je někde jinde. Asi jako přechod od koňských povozů na auta. Místo aby hledali nové cesty se snaží jet ve starých pravidlech, která už neplatí...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně, přesně, přesně.
Všichni si akorát stěžují ze se jim zmenšují zisky, ale aby změnili sortiment služeb to je ani nenapadne.

Všecko se mění a když lidi přestávají kupovat pomeranče a chtějí mandarinky, a i přes tohle varování koupím tunu pomerančů tak jsem blbej a zkrachuju!


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol