Tata Nano: nejlevnější auto světa také na CNG

Jan Horčík - 24 Červen 2013

Indická automobilka Tata Motors, součást obrovského průmyslového konglomerátu Tata, aktuálně představila novou revizi 2014 svého vozu Tata Nano. Nejlevnější auto světa je nově k dispozici také ve verzi na zemní plyn (CNG).auto Tata Nano 2013 blue

Nová verze Tata Nano dokáže jezdit také na stlačený zemní plyn (CNG)
foto: Tata Motors

Tata Nano, globálně popularizovaná jako nejlevnější auto na světě, se nedočkala takového úspěchu, jaký si automobilka Tata Motors představovala. Přesto se i nadále prodává a firma vůz neustále vylepšuje.

Změny nové revize se dotkly jak interiéru, tak exteriéru. K dispozici jsou především prvky luxusnější výbavy, např. aerodynamicky body kit, litá kola, béžové povrchy apod. Důležitější jsou ale změny pod kapotou.

Nově jsou totiž k dispozici dvě motorizace: benzinový 624ccm o výkonu 38 koní a toč. momentu 51 Nm, plus druhá bi-fuel verze. Stejný 624ccm motor má výkon 33 koní (45 Nm), ale dokáže jezdit na benzín i stlačený zemní plyn ().

Startovní cena nové Tata Nano začíná na 1,50 lakhů, čili v přepočtu asi 51 000 Kč.

tisková zpráva
 
Obrázek uživatele honza.t

Připočítáte dopravu, CLO,DPH, a jste s cenou úplně někde jinde.Osobně se mi nelíbí ty malé kola .Tady na těch našich ČESKÝCH špatně udržovaných silnicích by to určitě brzo umřelo.
Také jsem si zpoměl na daewoo tico a jeho nástupce (Chevrolet Spark) taky kategorie mikro auta.I při sebemenší nehodě dochází k značné deformaci karoserie a závažným zraněním posádky .Komu je život milý tak si to nekoupí.
http://www.youtube.com/watch?v=ahw7-KarkWw
http://www.youtube.com/watch?v=Zehk9bnc6I8
http://www.youtube.com/watch?v=OtGFG5sQzHE

Obrázek uživatele honYa

Souhlas, co teď měsíc jezdím se skútrem s 13" koly, cítím na vozovce, co jsem dřív ani neviděl :-/ Dvoustopé vozidlo je sice o něčem jiném a dá se odpružit jako kdysi Citroën udělal 2CV, ale ten problém tu vždy bude.

---

honYa

Obrázek uživatele honYa

U nás bude mít toto auto problém v konkurenci větších a tím pádem bezpečnějších, byť ojetých vozidel...

---

honYa

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zatím se myslím o uvedení v ČR neuvažuje - značka Tata tu nemá oficiální zastoupení, ani tradici. Určitě by ale bylo zajímavé sledovat její nástup na český trh i to jak se ujme Nano. Tata má tradici především v Asii, např. už v Turecku jsou její auta vidět na každém kroku.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honYa

V roce 2010 jsem se na ženevském autosalonu svezl s jejich elektrickou Tatou, měla jen pravostranné řízení a říkali, že dlouho to ani měnit nebudou, nová homologace by byla drahá. Já nejsem proti tomu autu, spíš si myslím, že mu nevychází poměr cena/výkon. Ale podobně jako s babetami v záplavě levných čínských skútrů, kdo ji chce, nemá co řešit a koupí si ji :-)

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Veľmi správný doplňujúci komentár. Súhlasím s Vami. Podľa mňa takéto auto má potenciál. Síce len ako druhé, možno tretie auto v rodine na behanie po meste a na krátke vzdialenosti. Pretože ako písal kolega hlavné mínus je bezpečnosť, takže diaľnice a cesty nad 90 km/h vynechať.
Ale inak, konečne by sme si mohli dovoliť kupovať autá ako napr. Nemci-proste využiješ auto, najazdíš kilometre a keď natočíš dosť a stane sa nespoľahlivým tak kúpiš nové.
Inak by to tiež priviedlo konkurenciu pouvažovať o cenách.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pouvažovat o cenách? těžko bych hledal jednostopý skůtr za podobnou cenu :-) Ta cena jde snad až na kost.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online