Takhle vypadá poslední Tesla Roadster

Jan Horčík - 19 Prosinec 2011

Elon Musk může slavit. Podařil se mu další neuvěřitelný kousek. Jestli právě on není druhý , pak nikdo jiný. Byl to Musk, kdo před lety se svými kumpány spustil online platební systém PayPal, který znamenal revoluci v placení na internetu. O mnoho let později založil Tesla Motors a úspěšně oživil myslenku elektromobility.auto elektromobil Tesla Roadster Final Edition

Elektromobil Tesla Roadster: 4 roky a 2600 prodaných kusů.
foto: Tesla Motors

Muskova společnost Tesla Motors má mnohem blíž ke start-upu v oblasti informačních technologií než ke klasické automobilce. Odpovídá tomu ostatně i management produktů.

Tesla Motors prorazili před čtyřmi lety s elektromobilem Tesla Roadster – elektrickým sportovním roadsterem postaveným na bázi Lotusu. Už na začátku bylo jasné, že firma vyrobí pouze omezené množství aut.

A teď už je jasné jaké přesně množství: půjde o 2600 kusů. Výroba Tesla Roadster bude ukončena během těchto dnů. Při této příležitosti firma vyrobí speciální Final Edition – na obrázku v barvě Atomic Red a temnými stříbrnými pruhy na přední kapotě.

Každý prodejní region – Severní Amerika, Evropa a Asie – bude mít k dispozici pět modelů elektromobilu Tesla Roadster z finální edice. To je slušná sběratelská hodnota.

Není se ale třeba příliš rmoutit. Už dnes je jasné, že výroba zbrusu nového Roadsteru začne v roce 2014.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

........ : O mnoho let později KOUPIL Tesla Motors a úspěšně oživil myslenku elektromobility.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nikoliv, Elon Musk je jedním ze spoluzakladatelů Tesla Motors. Koupena byla technologie elektrického pohonu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil