Toyota vyvinula systém řízení provozu svých autonomních elektrických vozidel e-Palette ve veřejné dopravě. Nasadí ho v připravovaném japonském městě budoucnosti Woven City.
Jak zvýšit plynulost provozu pomocí umělé inteligence? Toyota Mobility Foundation navázala spolupráci s Alan Turing Institute a společně připravují nový způsob plánování měst a jejich řízení.
Co je na současné mobilitě špatně a proč ji vlastně chceme měnit? Jiří Pohl, konstruktér ve společnosti Siemens a pedagog, předkládá k úvaze zajímavá fakta.
Jízdní řády IDOS se staly Mobilní aplikací roku 2016 v kategorii Životní styl a zároveň zvítězila v hlasování odborné poroty o nejlepší UX mobilní aplikaci roku.
Americká firma Hyperloop Transportation Technologies (HTT) a slovenská společnost c2i představily velmi lehký a pevný materiál Vibranium. HTT plánuje Vibranium použít pro stavbu přepravních kapslí dopravního systému Hyperloop.
Brněnská společnost CHAPS, vyvíjejí software pro dopravní infrastrukturu, se zapojila do evropského projektu s názvem DISBUS2. Ten má vytvořit prototyp pokročilého informačního systému, který bude řídit dálkovou autobusovou dopravu a její odbavení.
Brněnská společnost CHAPS, specializující se na vývoj softwaru pro veřejnou dopravu, se stala součástí evropského konsorcia řešícího problematiku snížení produkce škodlivých plynů při provozu veřejné dopravy.
Oslo, hlavní město Norska, aktuálně zvolilo novou radu, která město povede následující čtyři roky. Zvolení zástupci oznámili, že během té doby zakážou autům vjezd do centra.