Tábor má novou dobíjecí stanici

Jan Horčík - 23 Listopad 2012

Město nedávno slavnostně zahájilo provoz první veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Nachází se u budovy Střední průmyslové školy strojní a stavební v Komenského ulici. Až do konce roku 2013 je elektřina zdarma.auto elektromobil Škoda Octavia Green E Line elektromobil elektroskútr městská policie Tábor

Elektromobil Škoda Octavia Green E Line a elektroskútr městské policie Tábor
foto: Městský úřad Tábor

První dobíjecí stanice ve městě Tábor není zřízena žádný energetickým gigantem. Prsty v ní nemají ČEZ, PRE, RWE ani nikdo jiný. Do provozu ji uvedla Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor.

Přístup k dobíjecí stanici má školník. Pokud si chcete dobít elektromobil, elektrokolo nebo elektroskútr, stačí požádat školníka o odemknutí dobíjecí stanice. Do budoucna plánuje škola samoobslužné zacházení s pomocí univerzálního klíče.

auto elektromobil nabíjení Tábor Petr Dvořák Volkswagen

Petr Dvořák dobíjí u táborské stanice elektromobil Volkswagen Golf zapůjčený od firmy GWL Power
foto: Petr Dvořák

Slavnostního uvedení stanice do provozu (které proběhlo již 22.10.2012 a my tedy informujeme se zpožděním, ale přece) se zúčastnila kromě elektrického skútru také Octavia a Peugeot iOn. Přítomna byla i místostarostka Tábora, paní Ing. Olga Bastlová.

K dispozici jsou 2x pětikolíková zásuvka 32 A, 2x 16A karavanová zásuvka a 2x 16A “obyčejná” Schuco zásuvka. Po roce 2013 bude podle ředitele školy Marcela Gause třeba zpoplatnění vyřešit, zatím je ale dobíjení zdarma.

Město Tábor jde ve využívání elektromobility příkladem a už nějaký ten pátek využívá v rámci městské policie elektrické skútry.

Dobíjecí stanici jsme ochopitelně zařadili na naši mapu dobíjecích stanic.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to jsem rad,do Tabora budu jezdit na eletroskutru,tak se hodí)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bude se hodit, až pojedeme příští rok na sraz elektronadšenců do Budějic. :-))

Obrázek uživatele honza.t

hurá další.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilInfotherma
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?