Švýcarsko 2012: elektromobily +68,4 %, hybridy +27,5 %

Jan Horčík - 10 Únor 2013

V roce 2012 se ve Švýcarské konfederaci o 7,8 milionech obyvatel prodalo rekordních 431 000 nových aut. Celkem bylo k roku 2012 registrováno 5,6 motorových vozidel, z toho 4,3 milionu osobních aut. Překvapivý je růst prodejů hybridů a elektromobilů.Švýcarsko auto SUV jezero hory Alpy

Elektromobilů i hybridů ve Švýcarsku přibývá
foto: mojesvycarsko.com

Mezi lety 2011 a 2012 vzrostl ve Švýcarsku počet hybridů o 27,5 % na 28 100, počet elektromobilů pak o 68,4 % na 1800. Počet dieselových aut vzrostl meziročně o 12,9 % na 934 100.

Co se týká dalších alternativ, např. aut na plyn (/LPG) nebo biopaliv, tam bohužel nejsou k dispozici podrobnější informace. Zajímavé však je, že se potvrzuje všeobecný trend downsizingu motorů.

Průměrný objem motoru nově registrovaného auta ve Švýcarsku se snížil z 1964 ccm v roce 2011 na 1957 ccm v roce 2012. Průměrné stáří švýcarských aut je 8,2 roku (v ČR je průměrné stáří 14 let).

ecoway.ch
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máme v rodině hybrid - Lexus, se spotřebou 12l benzínu toto vozidlo nepovažujeme za ekologický přínos ani omylem a do kufru se nic nevleze protože místo zabírají akumulátory. Už si podobný šmejd nikdy nekoupíme!
Elektromobil je cesta zvláště když technologie výroby účinných akumulátorů už jsou, ale zatím nejdou masově do výroby z důvodu kolapsu fosilní ekonomiky. Někdo musí začít, 728 ks elektromobilů je dobrý, zajímalo by mě jaké typy si švýcaři kupují...

Hybridy Nebrat!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lexus - hybrid ma maly kufor a zere 12 litrov. Ja mam nato iba jednu odpoved. Kazdy zavidi to naco nema. Lebo toto je blbost aj jedno aj druhe. Kufor to auto ma slusny videl som ho sam, ked jeden chlapik a nieje to tak davno daval do neho nakupe na parkovisku v Tescu v New Miltone a za druhe 12L/100km to jedine ak jazdis v Power Mode a a trate do 10km kazdy den.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosim pekne, v Lexusech se nevyznam, jaky typ mate? Tipuju nejake SUV. Ptam se proto, ze v rodine mame V8 a zere okolo 16l. Ale je z roku 2000. Tak at vim, cemu se vyhnout...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lexus Hybrid a 12L ?? lexus.cz/hybrid/#/OurHybridRange ?? Tak to buď jezdíš jako prase anebo KECÁŠ. U všech píšou max 3 až 6L !! Každopádně lepší varianta potom už je Volvo V60 volvocars.com/cz/campaigns/hybrid/Pages/v60-plugin-hybrid.aspx i když zas jen diesel. Ale NEJLEPŠÍ variantou je samozřejmě čistej elektromobil TESLA MODEL S :) teslamotors.com/models Jestli na něj ovšem ty dva mega máš ;) Jo a švýcaři kupujou LEAFy a AMPÉRY ..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Možno kecá, možno nie a možno ani nejazdí ako prasa, len realita je tá, že tie spotreby hybridov sú vycucané ktovie z čoho...ono čo viem, tak v reáli je tá spotreba cca dvojnásobná voči papierovým hodnotám.

Ono hybridy sú zaujímavými hračkami, ale tými spotreba nehorázne zavádzajú a ono úspora tam je, ale tak v ráde jednotiek percent. Preto ono pokiaľ niekto nekupuje hybrid pre prestíž, tak na dlhé trate rozhodne diesel a k nemu mestské auto v podobe napr. BMW i3.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koupit si elektromobil si myslím je dnes už standart, normální běžná věc, která má navíc budoucí potenciál. Naopak myslím, že kupovat dnes automobil na benzín nedej bože na naftu je z hlediska zdraví i budoucích nákladů blbost a Švýcaři to dávají dostatečně najevo. Kdo tam byl ví že není nad čistý vzduch čistou vodu a čisté přírodní prostředí. Proto tam lidé bydlí a stěhují se tam, má to důvod. Samozřejmě není tam život zadarmo a pro Blby místa nazbyt ;) Hezký den KCC-HHO.webnode.cz


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol