Sven Bauer, evropský Elon Musk, vystoupí na konferenci v Praze

redakce - 20 Září 2017

Sven Bauer je šéf německé společnosti BMZ Group, největšího evropského výrobce li-ion baterií. Vystoupí na na 3. ročníku mezinárodní odborné konference Smart Energy Forum (SEF).auto obnovitelné zdroje energie BMZ Group Praha konference Sven Bauer

Německá společnost BMZ Group, silně investující v Polsku a Francii, se chce stát Evropskou Teslou. Plánuje mimo jiné stavbu obří továrny na li-ion baterie.
foto: BMZ Group

S cílem podpořit další rozvoj decentrálních zdrojů energie, akumulaci energie a řešení pro energetickou soběstačnost se uskuteční 3. ročník konference a výstavy Smart Energy Forum 2017 (SEF).

Bude konat dne 26. října 2017 v Praze v prostorách Kongresového centra hotelu Tristar-Olympic na adrese U Sluncové 14, Praha 8 186 76.

Od roku 2015 se SEF etablovala jako největší odborná událost v oboru decentrální energetiky, systémů pro akumulaci elektřiny a praktických řešení pro energetickou soběstačnost rodin i firem.

Posláním SEF je rovněž podpora nadějným českým start- upům nebo projektům z akademické sféry, které se budou moci v rámci SEF prezentovat.

V roce 2016 se SEF zúčastnilo více než 700 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti. V roce 2017 očekáváme, že počet návštěvníků dosáhne cca 1000 – 1200.

Součástí letošního ročníku SEF bude konference, výstava a doprovodný workshop se zaměřením na fotovoltaiku, kde se se zájemci mohou prezentovat odborné a laické veřejnosti.

Letos se v rámci konference a Workshopu na SEF představí až 20 špičkových zahraničních i tuzemských odborníků.

Klíčovým řečníkem SEF bude Sven Bauer, CEO společnosti BMZ GmbH – největší výrobcem Li-Ion baterii v Evropě. Obdobně jako Elon Musk (zakladatel Tesla) očekává obrovský boom akumulace energie a elektromobility.

Sven Bauer je iniciátor projektu Terra E Holding, jehož cílem je postavit největší továrnu na baterie v Evropě s kapacitou 34 GWh. Podle Agentury Bloomberg je ve „hře“ o novou továrnu i ČR kvůli bohatým zásobám lithia.

Záštitu nad SEF letos převzal: Bohuslav Sobotka, předseda vlády čR Richard Brabec, ministr životního prostředí. SEF letos poprvé vzniká s podporou Německé asociace akumulace energie (BVES). Generální partnerem SEF je společnost FENIX, odborným partnerem je ČVUT v Praze.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Sven Bauer, evropský Elon Musk, vystoupí na konferenci v Praze = dobrý vtip. Jsem nevěděl, že kromě baterek vyrobil taky e-Golf a eUP a rakety Ariane jsou také jeho práce :-)

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 80 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 35 tis. km (49 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil