Švédský tvůrce úspěšné mobilní hry investuje do solární energetiky

Jan Horčík - 21 Únor 2019

Felix af Ekenstam je úspěšný švédský herní tvůrce. Prorazil s mobilní hrou Battle of Polytopia, která sbírá fanoušky po celém světě. Část výdělku nyní Felix investuje do solární energetiky.Battle for Polytopia

Mobilní strategická hra Battle for Polytopia
foto: Midjiwan AB

Mobilní strategická hra Battle of Polytopia připomíná zjednodušenou Civilizaci. Hráči si na začátku zvolí svůj kmen, za který pak budou hrát na strategické mapě a snažit se dobýt ostatní.

Aktuálně navázal tvůrce hry spolupráci se švédskou společností Trine. Ta nabízí možnost investovat do půjček pro solární firmy na rozvojových trzích, které se starají o zavádění solárních elektráren ve vesnických komunitách.

V základní verzi hry, která je zdarma, jsou k dispozici čtyři kmeny. Dalších 10 si můžete poměrně levně přikoupit (28 Kč). Jedním z nich je kmen Zebasi a všechny zisky, které plynou z jeho nákupů, bude nyní Felix investovat právě do půjček Trine.

"Tímhle způsobem můžeme upozornit na klimatickou změnu a na to, že existují chytrá řešení, která můžou pomoci," dodává Felix af Ekenstam, zakladatel studia Midjiwan AB, pod kterým hru vyvíjí. Aktuálně se chystá vydání hry také pro PC a Mac přes Steam.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky ji rád hraji a taky mě tento počin zaujal. Jen opravuji že ta mapa není velká (rozhodně násobně menší než u zmiňované Civilizace) a člověk si může koupit asi deset kmenů, rozhodně ne několik desítek. :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky, opravili jsme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě opravte tu větu že "hráč se snaží dobít ostatní na velké mapě" - jednak se je snaží dobýt (i když uznávám že to slovo vypadá hrozně :D ) a jednak ty mapy fakt nejsou velké - největší je 324x324 polí, tak napište třeba na čtvercové mapě O:-)
Já vím, jsem hroznej, nemůžu si pomoct :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jako investování do půjček je samozřejmě výdělečné pro toho kdo investuje (záleží na pojištění a riziku atd). Samozřejmě jde o reklamu na hru. Ale na druhou stranu, aspoň se snaží něco dělat. Lepší než to strkat do půjček na fosilní auta.


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?