Stavba gigatovárny Tesla v Číně: už je podepsáno?

Jan Horčík - 22 Červen 2017

O Číně jakožto další jisté lokaci pro novou gigatovárnu Tesla se spekuluje už dlouho. Z různých zdrojů teď přicházejí informace, že dohoda už je podepsána.auto gigatovárna Gigafactory 1 Tesla Nevada Reno letecký pohled

Letecký pohled na Tesla Gigatovárnu 1 v Nevadě v lednu 2017
foto: Tesla

Tesla samozřejmě zatím nic oficiálně nepotvrdila. Některá americká (Bloomberg) a čínská média (China Daily) ale informují, že dohoda o stavbě gigatovárny Tesla v Číně je již stvrzena. Podepsala se v Šanghaji.

Všechny zahraniční automobilky snažící se vyrábět auta v Číně musí jít do partnerství s místními podniky. Ani Tesla by nebyla výjimkou. Údajně se spojila s Shanghai Electric Group.

Čína je pro Teslu kritickým trhem. Už dnes jde o největší trh s auty do zásuvky, který bude dál jen růst. Elon Musk, šéf Tesly, se navíc před měsícem setkal s čínským vicepremiérem.

A navíc Elon Musk koncem února řekl, že plánuje gigatovárny 3,4 a 5 a že jejich lokace odhalí letos. Ta čínská by mohla být první.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

„Před rokem jsem na curyšském letišti spustil svůj start-up, v jeho rámci nabízíme k půjčení elektroauta Tesla S,“ říká Švýcar Remo Hahn a dodává: „Zájem je takový, že právě čekáme, až nám americký výrobce dodá dalších devět tesel.“ :)))

auto.idnes.cz/zavod-svycarsko-elektromobil-wave-dts-/automoto.aspx?c=A170620_091701_automoto_fdv

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přežije Tesla rok 2017? Letošní léto pro ni má být přelomové

technet.idnes.cz/tesla-cag-/tec_technika.aspx?c=A170622_132703_tec_technika_mla

svetplnyenergie.cz/elektricka-revoluce-na-ostri-noze

Obrázek uživatele Hyperloop

Tak doufám, že si Tesla dostatečně ohlídá know-how, protože jinak tu za chvíli bude jezdit XY klonů Tesel od čínských výrobců za poloviční cenu. S tímto rizikem doufám Musk počítá.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kdyby to číňani naklonovali tak jedině dobře. Cílem Elona není ovládnutí světa Teslou ale likvidace spalovacích popelnic a pak hurá na Mars ;))

Obrázek uživatele Kuk

Hlavní je se vyhnout vysokým dovozovým clům.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

25% ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je dobrá zpráva.
Brzy se bude dát sehnat Tesla (samozřejmě pod jinou značkou) za pár dolarů na Aliexpressu :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ksakru a proč zrovna GigaTovárna? ta v Číně se bude jmenovat TeraTovárna !! Ty v €jropě se naopak zmenší na MegaTovárny ;) A ta v Indii 2018 to bude PetaTovárna :))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:D


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol