Startup chce postavit elektrické letadlo pro 150 pasažérů

Jan Horčík - 30 Březen 2017

Americký start-up Wright Electric představil svůj ambiciózní plán na vývoj komerčního dopravního plně elektrického letadla s doletem 500 km. Chce s ním nahradit nejrozšířenější Boeing 737.auto Wright Electric elektrické dopravní letadlo

První elektrické letadlo společnosti Wright Electric by se mělo jmenovat Wright One. Kdy ale vznikne zatím vůbec není jisté.
foto: Wright Electric

Na akci Y Combinator Demo Day, přední startupové prezentaci Křemíkového údolí, vystoupila z utajení nová americká společnost Wright Electric. Parta mladých nadšených inženýrů slibuje, že dokáže postavit plně elektrické letadlo schopné uletět 500 km se 150 pasažéry.

Na svém blogu Wright Electric argumentují, že právě vzdálenosti do 500 km jsou v letecké dopravě pokrývány zdaleka nejčastěji. A že tento stomiliardový trh (v dolarech) je dnes obsluhován především stroji Boeing 737, kterým chtějí primárně konkurovat.

Wright Electric je vlastně tým, který původně pracoval na zkoumání elektrických letadel v . "Tohle je jeden z nejlepších hard-tech týmů, které jsem kdy viděl," komentoval povedenou partičku Michael Seibel, šéf akceleračního programu Y Combinator.

Plán Wright Electric je ale zatím poněkud vágní. Vše totiž bude záležet na rozvoji technologie baterií. Pokud to půjde dobře, bude podle nich možné během následující dekády plně elektrické letadlo skutečně postavit. Pokud ne, sáhnou alespoň po hybridním systému pohonu.

Že honba za elektrifikací letecké dopravy není jen chimérou dokazuje rychlý rozvoj v oblasti malých jedno- až čtyřmístných elektrických letadel. Letecké společnosti se dnes snaží šetřit palivo všemi možnými prostředky a elektřina může být úplně zadarmo. Tak proč to nezkusit?

Wright Electric
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...anebo... brilliantlightpower.com/suncell/

Obrázek uživatele Kuk

Další projekt s podtitulem "čekáme na revoluci v bateriích"

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Michelin

Jj.
Davam ropakum dekadu, maximalne dve.

Ps: Snad nebudu na balkone kricet "duraci!".

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Anonym123

Дурак или diraCEL?

Obrázek uživatele ozana

Duraki!

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele Michelin

Ja nepanimaju.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Anonym123

oprava duracel.

Obrázek uživatele Michelin

:-)

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?