Sportovní střih: Škoda Citigo SPORT

redakce - 23 Leden 2013

Citigo je nyní k dispozici také jako akční model SPORT. Sportovně laděný model zaujme dynamickým vzhledem a bohatou výbavou. Na první pohled se odlišuje například speciálním interiérem, sportovními polepy, koly z lehké slitiny či sníženým podvozkem.auto Škoda Citigo Sport

Model Škoda Citigo Sport poznáte na první pohled
foto: Škoda Auto

Škoda Citigo SPORT vychází z výbavové verze Ambition a je nabízena ve třídveřové i pětidveřové verzi. Pod kapotou akčního modelu pracuje benzinový motor 1,0 MPI ve výkonové variantě 55 kW (75 k).

Zákazník je může kombinovat s jednou ze dvou pětistupňových převodovek: ručně řazenou, nebo robotizovaným ústrojím ASG. Agilita modelu SPORT jde ruku v ruce s úsporností.

Například s paketem Green tec činí kombinovaná spotřeba s motorem o výkonu 55 kW pouze 4,2 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 ve výši 98 g/km.

Exterér

Exteriér modelu Škoda Citigo SPORT se na první pohled odlišuje důrazem na sportovní charakter. Dynamické vyznění vozu podporují 15″ kola z lehké slitiny v černém provedení, stejně jako sportovní podvozek snížený o 15 milimetrů.

Atraktivitu novinky navíc zvyšuje Styling Kit s předním a střešním spojlerem a zadním difuzorem. Skla SunSet mají vyšší stupeň zatmavení. Škoda Citigo SPORT je k dispozici výlučně v jednom ze tří odstínů karoserie: bílá Candy, červená Tornado a černá Deep.

S barvou laku kontrastuje výrazný dynamický prvek v podobě sportovního pruhu táhnoucího se od loga na kapotě přes střechu až k střešnímu spojleru. Bílý a černý vůz mají tento pruh červený, naopak s červeným lakem karoserie se kombinuje pruh černý. Sportovní motiv pruhu je dále použit i na zádi vozu, jeho bocích a vnějších zpětných zrcátkách.

Interiér

Také v interiéru lze nalézt četné sportovní detaily. Sedadla dostala textilní potah se speciálním designem “Sport”, který kombinuje červenou, šedou a černou barvu. Kůží s červeným obšitím je potažený nejen tříramenný volant, ale také madlo ruční brzdy a hlavice řadicí páky.

Červeně obšité jsou i vkládané koberečky. Palubní deska je lakovaná šedým dekoračním lakem. Unikátní design mají i klíčky k vozu: příslušnost k novému modelu Škoda Citigo SPORT prozrazují širokým červeným pruhem s nápisem “sport”.

auto Škoda Citigo Sport

foto: Škoda Auto

S modelem Škoda Citigo je česká automobilka přítomna v silně rostoucím segmentu městských vozů přibližně jeden rok. V roce 2012 se pro tento automobil v Evropě rozhodlo zhruba 30 000 zákazníků. Škoda Citigo se na trh dodává ve třídveřové a pětidveřové verzi. Vedle úsporných benzinových motorů je již několik měsíců v nabídce také s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Bezpečnost

Mimořádný důraz je v modelu Citigo kladen na bezpečnost. Citigo získalo spolu s modely Volkswagen up! a SEAT Mii maximální možné ocenění v podobě pěti hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP. Významným bezpečnostním prvkem je aktivní brzdový asistent “City Safe Drive”.

V závislosti na rychlosti vozu a dopravní situaci může automatické brzdění významně snížit závažnost střetu nebo kolizi dokonce zcela zabránit.

Jak je pro vozy Škoda typické, Citigo vyniká nabídkou místa v interiéru. Nikdo z konkurentů mimo koncern Volkswagen nenabízí větší zavazadlový prostor (251 litrů) a větší vnitřní šířku (1,36 metru).

V pětidveřové verzi vzroste sklopením zadního opěradla objem zavazadlového prostoru na 959 litrů. Díky dlouhému rozvoru 2,42 m mohou v nejmenším voze značky Škoda pohodlně cestovat i na větší vzdálenost čtyři osoby. Nasedání na zadní sedadla třídveřové varianty usnadňuje funkce Easy-Entry.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto je "sport" a bude následovat "super-sport",jenž bude mít z bezpečnostních důvodů omezený výkon......na 35kw....?!

Obrázek uživatele honza.t

Opět jeden reklamní příspěvek od Škoda Auto

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak, zas další LAUFKÁRA z koncernu VW-CZECH, k běžnýmu životu nepotřebná ...

KCC-HHO.WEBNODE.CZ/elektromobil


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol