Španělsko schválilo dotace na elektrická auta

Jan Horčík - 12 Květen 2011

Irsko, Rumunsko, Británie - ti všichni a další už mají nebo zavádějí dotace na nákup . Teď se k nim přidává , které taktéž schválilo na nákup velmi štědré .   
Španělsko schválilo dotace na elektromobily Alfredo Perez Rubalcabalamoncloa.gob.es

Na rok 2011 si k tomuto účelu Španělsko vyhradilo celkem 72 milionů euro. Stimulace nákupů je podle prvního viceprezidenta Alfredo Pérez Rubalcaba jedním z vládních opatření pro snížení spotřeby energie a prosazování udržitelné mobility.

Elektrická auta budou dotována až na 25 % ceny, maximálně však 6000 euro na jedno osobní . V případě , nebo vozů to je až 25 % ceny do maximální výše 15 000 nebo 30 000 euro, podle typu auta.

Dotace na nákup už dnes fungují ve většině západních a severských zemí , ale i , jdou do tisíců euro (dolarů). U nás se s nějakými dotacemi uvažovalo v souvislosti se , ovšem to bylo před . Dnes je toto jedna z mnoha oblastí, ve kterých (ale např. i a další země východní a jižní Evropy) opět zaostává.

LaMoncloa
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tragedia socialneho statu.....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vzhledem k tomu, že je španělsko konstituční monarchií, bych výraz "vice-president" z původního článku, překládal raději jeko místopředseda

Hmm, Rumunsko, Irsko a Španělsko. Koukám samé bohaté státy s vysoce přebytkovými rozpočty, co neví co z prachama. Už mi v tom výčtu chybí jenom Portugalsko, Řecko a Zimbabwe :-D


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol