SpaceX vynese do vesmíru americké astronauty

Jan Horčík - 23 Listopad 2015

má spoustu velkých plánů, nebojí se o nich mluvit a především: plní je. Ten další spočívá ve vynesení amerických astronautů na oběžnou dráhu země.auto Odpalovací rampa 39A v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě. Právě probíhají úpravy, které umožní SpaceX startovat odtamtud s raketami Falcon 9 a Falcon Heavy, které vynesou astronauty k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Odpalovací rampa 39A v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě. Právě probíhají úpravy, které umožní SpaceX startovat odtamtud s raketami Falcon 9 a Falcon Heavy, které vynesou astronauty k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).
foto: SpaceX

Poslední mise amerických raketoplánu se uskutečnila v červenci 2011. Od té doby se nemají Spojené státy jak z domácí půdy posílat své astronauty do vesmíru. Na konci roku 2017 se to změní díky společnostem SpaceX a .

V současné době nemá kvůli zrušení programu rakoteplánů možnost vynášení živých lidí na oběžnou dráhu. Hned několik soukromých společností ale už několik let usiluje najít jejich náhradu.

SpaceX už se úspěšně podařilo vynést náklad k Mezinárodní vesmírné stanici. Další metou jsou právě astronauté. NASA aktuálně potvrdila, že uzavřela se SpaceX kontrakt na první let, který se uskuteční koncem roku 2017 z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě.

Společnosti SpaceX a Boeing by měly uskutečnit každá dva až šest letů celkem, a to s pomocí vesmírných lodí Crew Dragon a CST-100 Starliner. Přesné datum první mise není zatím ani u jedné z firem známo.

NASA
Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupBUS2BUSProdej pneu 100% online