Solar Sail - solární dobíjecí stanice pro elektromobily

Jan Horčík - 13 Duben 2012

Pvilion je mladá newyorská společnost, která vyvíjí solární dobíjecí stanice pro elektromobily nazvané. První pojmenovanou Solar Sail už údajně dokonce prodala, do slunného Austinu ve středním Texasu. auto elektromobil Pvilion Solar Sail solární dobíjecí stanice

Výraz "solar sail" se používá také ve vztahu k tzv. slunečním plachetnicím, vesmírným plavidlům využívajícím tzv. - který zachycují do solární plachty, tedy "solar sail"
foto: Pvilion

Společnost Pvilion založili Todd Dalland, Robert Lerner a Colin Touhey v roce 2011. Původně pracovali v oblasti architektury a obnovitelných zdrojů energie. Dali tedy hlavy dohromady a společně vytvářejí solární dobíjecí stanice pro elektrická auta.

Pro stavbu dobíjecích stanic, nebo spíše takových dobíjecích stánků, využívají velmi lehké tažné materiály a tenkovrstvé dobíjecí články s jejichž pomocí vytvářejí ohebné solární panely. Cena se pohybuje kolem $85 000.

Každá stanice díky tomu může být snadno přizpůsobena konkrétnímu místu a klientovým požadavkům. Např. solární panely, které využívá dobíjecí stanice Solar Sail stojící texaském Pflugerville na předměstí Austinu jsou pouze 0,32 mm tenké.

Veřejnou solární dobíjecí stanici nedávno otevřela v Kalifornii také automobilka Mitsubishi. Solární dobíjecí stanice fungují jako běžné solární elektrárny s tím, že vyrobená energie využití pro dobíjení aut se počítá jako bezemisní. pak jezdí s nulovými lokálními i vzdálenými emisemi.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a to důležitý tady není =D =( Za jak dlouho se v tom auto nabije/jaký to dává proudy? =))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to spiše o trochu něčem jinem.Ve slunne Kalifornii nebo vubec Jižnich statech USA,by se toto asi nejvice vyplatilo budovat u vyrobnich a pracovnich objektu.Zaměstnanec rano přijde do prace odstavi vozidlo do teto nabiječky a při odchodu ma vozidlo připravene.V našich podminkach to moc aktualni asi nebude,protože maloktera firma si to pro zaměstnance bude moci dovolit,a doba potřebna po přichodu z prace je i v letnim čese asi kratka.Rozhodně se ani nedobije pokud by jsi to využil při nakupovani v supermarketu.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.