Softwarový update pro Tesla Model S zvýší dojezd elektromobilu až o 13 km!

Jan Horčík - 08 Prosinec 2012

Tesla Motors vpravdě je automobilkou 21. století. A elektromobil Tesla Model S konečně autem, které odpovídá současnému stavu vývoje technologií. Jak jinak si vysvětlit, že automobilka aktuálně vydává update softwaru svého vozu, díky kterému může mít až o 13 km delší dojezd?auto elektromobil Tesla Model S na pobřeží

Automobilka od nového roku elektromobil Model S mírně zdražila. Očekává se ale zároveň zvýšení federální dotace, takže se zdražení nejspíš brzy vyruší.
foto: Tesla Motors

Update pro elektromobil Tesla Model S bude podle tiskové zprávy k dispozici během několika následujících dní. Hlavní novinkou je nový “uspávací mód”. Právě díky němu dokáže auto nabídnout až o 8 mil, tedy cca 13 km, vyšší dojezd.

Dosaženo je toho jednoduše: pokaždé, když opustíte auto, přepne se auto do uspávacího módu. To znamená, že vypne veškerou elektroniku a displeje. Znovu je nastartuje kdykoliv, kdy v okolí detekuje klíč.

Daní za zvýšení dojezdu je menší prodleva v nastartování elektroniky a displejů auta. Pokud majitelé Modelu S nebudou ochotni tuto prodlevu trpět, mohou prostě uspávací mód v nastavení svého auta vypnout.

Další vylepšení v novém updatu softwaru vozu se týkají například kliky dveří, správy médií, možnosti využití metrické soustavy, funkce HomeLink, odezvy plynového pedálu a dalších vlastností.

Softwarové updaty jsou pro všechny majitele Modelu S, stejně jako tankování u dobíjecích stanic Supercharger, zcela zdarma.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Megatovárny - Tesla model S se v češtině vysílá 13. prosince ve 21:00 a 14. prosince v 01:00, 06:00 a 13:00 na kanále National Geographic.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To už je jak s nějakým mobilním zařízením, kde je nejviditelnější update sw :-) vítejme v budoucnosti.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bude sranda až dostane také auto vírus :D :D :D

Teoret. ano, prakticky záleží na jakém sw je to založeno např. iOS nemá problém.

Obrázek uživatele Jolinar

a dalsi namet na novinku pro hybrid.cz:
Model S ujel 423,5 mil (681 km) na jedno nabiti :)
link vam nedam, ten si musite najit sami...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Paráda, díky za tip! :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honza.t

Tesla Model S 1.17.50 (v4) Update
http://youtu.be/UjEUUFq6s1A

Obrázek uživatele honza.t

Oprašte Ruštinu
Velký Ruský bratr stále na pozoru.Určitě zase něco kujou.
National Geographic Мегазаводы Тесла / Megafactories Tesla (Rus version)
http://youtu.be/bJE9REh2z-I

Obrázek uživatele Jolinar

anglicka verze zde
ceskou verzi sice zatim nemam, ale i tady je jim dobre rozumet...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ne, ne, to je jen ruská verze známého pořadu National Geographic Megatovárny. Jen to u nás jak se zdá asi ještě nevysílali, ale třeba díl co byl o výrobě prototypu Voltu už jo. Zrovna jsem si říkal, že je čas natočit i něco o Tesle. :-)

Obrázek uživatele Jolinar

ten nazev clanku je teda silne zavadejici... nezvysi se tomu totiz dojezd, ale snizi se rychlost s jakou se auto samovolne vybiji vlivem elektroniky a klimatizace kdyz je auto zaparkovane a nepripojene k zasuvce.

Obrázek uživatele Jolinar

a btw: jeste by jste se mohli zminit o tom ze uz vysla EPA specifikace pro Model S 60kWh verzi... napovim vam, ma lepsi dojezd a MPGe nez se ocekavalo ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mame nejaky link, kde sa o tom pise?

Obrázek uživatele Jolinar

schvalne jsem tady zadny link nedal, aby jste si to nasli (jinak bych prece nepsal zadne napovedy a nesnazil se vas navnadit), ale kdyz nejste schopni zadat do googlu "Model S 60kWh EPA", tak vam tu dam link no :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.