Snižování emisí musí být stejně důležité, jako kyberbezpečnost, říká EIA

redakce - 27 Listopad 2019

Mezinárodní energetická agentura (IEA) pokládá za největší hrozby světové energetiky extrémy počasí a kybernetické útoky na její systémy. kyberbezpečnost bezpečnost security

Podle EIA proto patří k prvořadým úkolům vlád po celém světě spolu se snižováním emisí také kybernetické zabezpečení bezpečnosti dodávek energie.
foto: Werner Moser z Pixabay

Studie poradenské agentury Ponemon Institute a společnosti Siemens tvrdí, že více než polovina společností z oblasti energetiky ze všech koutů světa čelila v loňském roce kybernetickému útoku.

Autoři se dotazovali 1 726 manažerů odpovědných za kybernetickou bezpečnost energetických firem v Severní Americe, Latinské Americe, Evropě, na Středním východě a v asijsko-tichomořském regionu.

Více než polovina (56%) z nich přiznala nejméně jeden výpadek svých zařízení nebo ztrátu dat v důsledku kybernetického napadení. A více než třetina společností zároveň přiznává, že nemá odpovídající plán, jak na kybernetický útok reagovat. Náprava škod firmám trvala v průměru 72 dnů.

Hrozba kybernetických útoků roste s pokračující dekarbonizací globální ekonomiky a přechodem na obnovitelné zdroje, což vyžaduje stále sofistikovanější řídicí systémy. Z průzkumu vyplývá, že kybernetické hrozby se z IT oblasti přesunují k operačním technologiím, které zahrnují stroje, energetické systémy a sítě, pomocí kterých je elektřina generována, přenášena a distribuována.

Podle americké softwarové společnosti Lookingglass Cyber Solutions, která se specializuje na kybernetické hrozby, čelily americké a evropské energetické společnosti v roce 2017 desítkám kybernetickým útoků například ruské skupiny DragonFly 2.0.

Ve více než 20 případech hackeři získali přístup až k rozhraním, ze kterých lze ovládat dodávku energie přímo do domácností a podniků. Útoky na ukrajinské energetické sítě způsobily v letech 2015 a 2016 dokonce výpadky proudu.

V loňském roce dva vyděrači napadli také ukrajinské ministerstvo energetiky a na jeho stránky umístili požadavek na výkupné. Podle expertů šlo o izolovaný útok nestátní skupiny, který se po pár hodinách podařilo zlikvidovat.

Požadavkům na výkupné čelil v rozmezí dvou týdnů v říjnu loňského roku několikrát po sobě rovněž poskytovatel energetických služeb ze Severní Karolíny ONWASA, a to zrovna v době, kdy společnost odstraňovala následky po řádění hurikánu Florence. Škodlivý počítačový virus se rozšířil po celé síti, ale výpadky proudu nakonec nezpůsobil.

Letos v průběhu listopadu požadovali hackeři 5 milionů dolarů také po mexickém ropném gigantu Petroleos Mexicanos poté, co se jim podařilo ochromit jeho servery.

Skupina se přihlásila i k předchozímu útoku na společnost Roadrunner Transportation Systems Inc. se sídlem ve Wisconsinu. Za vrácení dat v řádu GB hackeři chtěli výkupné v bitcoinech odpovídající 4,8 milionu dolarů.

Na podporu kybernetické bezpečnosti firmy utrácejí obrovské částky. Například americká společnost Duke Energy investuje v příštích osmi letech $3 mld. na posílení energetické sítě v Jižní Karolíně proti bouřím, kybernetickým útokům a výpadkům elektřiny.

Investovat bude také italský energetický gigant Ansaldo Energia, který nedávno podepsal dohodu o kybernetické bezpečnosti s italskou policií. Podle ministerstva energetiky USA bude ovšem jedním z hlavních problémů v budoucnosti globální nedostatek odborníků v oblasti kybernetické bezpečnosti. V roce 2021 by na světě mohlo scházet až 3,5 milionu expertů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

prezidentka "tejto krajiny" sa nechala počuť, že emisiami zomrie 23 krát viac ľudí ako pri dopravných nehodách

Čaputka dosazená Sorosem jede ve vleku "elitních", korporátních Epsteinů: migraty sem, EU zákony pro všechny, konec národa, generové šílenství a likvidace CO2, tedy ekonomiky :)

Ale už holka nic neřekne o tom, že úmrtí díky přírodním katastrofám neustále klesá, přestože počet obyvatel roste, počet polárních medvědů utěšeně neustále roste apod. :)

Tedy jí bych nevěřil ani slovo, tohle bude vycucaný zase z nějakýho opět lživého modelu IPCC podvodníků :)

Délka dožití na západě už cca 4 roky klesá, ale je to horším životním stylem, hlavně jídlem, pesticidy, které dotuje EU (GMO řepka, kukuřice), více psychických poruch, tím sebevražd apod.... tam nás chce Sorosova d.... dovést :)

Obrázek uživatele Anonym123

+1

Na takovou opětovnou propagandu musím reagovat skutečnou vědou a fakty :)

Mentálně nemocné "elity" rukou svých nevzdělaných a hloupých eko neo marxistických EU fašistů chtějí zlikvidovat ekonomiky po celém světě, aby mocní zůstali jen oni skrze odstraňování CO2, které nejvíce zazeleňuje planetu, což dává zvířatům i lidem více a více jídla. Historicky v teplejších obdobích byl rozkvět civilizace, v chladnějších doslova jejich decimace. A politici, které drží pod krkem video nahrávkami (viz Epstein), jim tuto agendu provádějí.

"(Natural News) In direct contradiction to the scare stories about carbon dioxide being relentlessly pushed by the climate change alarmists, a scientific study published in Nature Climate Change and highlighted by NASA reveals that rising carbon dioxide levels are having a tremendously positive impact on the re-greening of planet Earth over the last three decades, with some regions experiencing over a 50% increase in plant life.

The study, entitled, “Greening of the Earth and its drivers,” used satellite data to track and map the expansion of green plant growth across the globe from 1982 – 2015. Published in 2016, this study found that rising atmospheric carbon dioxide causes “fertilization” of plant life, resulting in a remarkable acceleration of increased “greening” across every Earth continent. As the study abstract explains:

We show a persistent and widespread increase of growing season integrated LAI (greening) over 25% to 50% of the global vegetated area… Factorial simulations with multiple global ecosystem models suggest that CO2 fertilization effects explain 70% of the observed greening trend…"

is.gd/fICTPL

Za chvíli touto logikou bude i voda považována za odpad a bude se omezovat její "výroba" :-D

BTW, sucho způsobuje hlavně způsob zemědělství (kukuřice, řepka), který nezadržuje vodu dle hydrologů, tedy fondy EU!!! Dále pak se snížilo odpařování vody (o cca 30 %, tím méně dešťů, voda jde jen do oceánů, nezůstává u nás formou dešťů) a zkuste zjistit, čímpak to je. To může nastat pouze znečištěním ovzduší (rozptyl světla pomocí částeček v atmosféře), které ale má být čistší, protože exhalace se desítky let snižují, tedy něco jiného se dává do ovzduší, když sopečné výbuchy nejsou téměř žádné.

Takhle to s vámi "elity" typu Soros myslí dobře :)

"6 Corporations Control 90% Of The Media In America"
Už to chápete, že většina lidí je tak zblbá propagandou, tedy pravděpodobně každý, kdo zastává názory mainstreamu, když ho kontroluje jen pár korporací, "elit"? :)

Je třeba se probudit a zapnout pravou hemisféru, aby fungovala společně s levou - metody meditace a koncentrace, pak budete skutečně svobodní a šťastní a ne plní nenávisti :)
Ale už se to zlepšuje a bude dobře, technologie jsou už volně k dispozici, třeba Arkadij Petrov. Učte se, abyste nezůstali otroci :)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol