Smart odkýval elektrický skútr, doplní elektromobil a elektrokolo

Jan Horčík - 11 Květen 2012

Daimler na to jde od lesa. Jeho značka Smart byla až doposud známa pro malá městská vozítka. V posledních letech je přestavuje do podoby elektromobilů Smart ED a už letos uvede jeho třetí generaci. Kromě toho ale chystá také elektrokolo a elektroskútr.elektroskútr smart escooter

Elektroskútr smart escooter bude stylový - a jistě ne levný
foto: Daimler

a elektroskútr smart escooter byly odhaleny společně s elektromobilem Smart ED na v Paříži v roce 2010. Nedávno bylo potvrzeno, že elektrokolo Smart ebike půjde do výroby.

Teď je jasné, že stejný osud potká také elektrický skútr. Na trhu se má objevit v roce 2014. Podle Daimleru nebudete pro jeho řízení potřebovat řidičský průkaz, takže lze očekávat max. rychlost do 45 km/h a tomu odpovídají slušný dojezd kolem 100 km.

Podle magazínu Gizmag se do finální výrobní verze elektrického skútru nejspíš dostanou i takové vychytávky jako ABS, airbag, systém pro sledování slepých úhlů a snad i možnost připojení smartphone.

Podle Dr. Annette Winkler, šéfky Smartu, je cílem Daimleru udělat ze značky smart synonymum pro městskou mobilitu. S portfoliem těchto tří stylových elektrických strojů – elektrokola, elektroskútru a elektromobilu – se to může docela dobře povést.

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?