Solární elektrárna

Jan Horčík - 14 Říjen 2010

Solární panely elektrárny

je jedním z nejsnáze přístupných . slouží k přeměně na . V současné době jsou nejběžnější skládající se z jednotlivých .

se skládají z jednoho nebo více . Tyto panely se zase skládají z jednotlivých . jsou polovodičové elektronické součástky vyrobené z . Jejich hlavní schopností je přeměna na elektřinu s pomocí fotovoltaického jevu.

solární energie - střešní solární elektrárny

Nejdůležitějším údajem každého solárního článku/panelu je jeho výkon a účinnost. Účinnost běžných solárních panelů se dnes pohybuje mezi 13%-17% a postupně pomalu roste. Výkon se udává ve Wp (watt peak - špičková hodnota) a závisí na intenzitě osvětlení (tedy na tom jak moc svítí slunce v místě, kde je panel/elektrárna umístěna), teplotě panelu a úhlu dopadajícího světla. Nejvýkonnější solární panely pro domácí solární elektrárny mívají výkon 250 Wp.

solární energie - koncentrační solární elektrárna

Kromě fotovoltaických elektráren se dnes zejména v pouštních oblastech rozmáhají také tzv. . Ty využívají řady velmi přesných zrcadel, které směřují světlo do jediného bodu. V tomto bodě se pak ohřívá kapalina, která se mění v páru a pohání turbínu podobně jako např. v klasické .

Aktuální novinky ze světa solárních elektráren můžete sledovat na webu Ekologické bydlení na adrese .

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koncentrační solární elektrárny by se měly zakázat, protože ročně zabíjí milióny ptáků, kteří vlétnou do dosahu koncentrovaných paprsků a padají usmažení dolů na zrcadla. Ale o tom zelení retardovaní raději nemluví a nic nevidí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sracka, sřžemc žýenys´=+ůa

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group