mild hybrid

Jan Horčík - 17 Září 2009

Saturn Vue Green Line mild hybrid

Typ hybridního pohonu, kdy hybridní auto využívá k pohonu kol po celou dobu jízdy spalovací motor a elektromotor pouze ve vybraných situacích asistuje, např. při rozjíždění či zrychlování. Není však možné, aby mild-hybrid byl poháněn pouze elektřinou.

Označení "mild hybrid" se často využívá pro konvenční vozidla s předimenzovanými startéry, které umožňují vypnout motor kdykoliv např. brzdí či zastavuje a poté jej opět rychle uvést do provozu. Zároveň je díky startéru možná rekuperace energie.

Mnoho odborníků nepovažuje takováto auta za skutečné hybridy, včetně Společnosti automobilových inženýrů. Úspory na spotřebě paliva jsou minimální, stejně tak i snížení emisí. Tento typ automobilů se dříve vyráběl především v USA, šlo např. o modely Saturn Vue Green Line od General Motors či Chevrolet Silverado.

Dnes se čím dál tím častěji mild-hybridy objevují v nabídce také evropských, jihokorejských či japonských automobilek. Jde napříkad o novou generaci , konkrétně Škoda Octavia IV 1.5 TSI EVO e-TEC.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.