Slovensko má 1. výměnnou stanici baterií pro elektromobily ve střední Evropě

Jan Horčík - 30 Říjen 2012

Společnost GreenWay Operator a.s. dne 25. října 2012 slavnostně otevřela první pro elektromobily. Nachází se na Starej Vajnorskej v . Je určena primárně pro její dodávky do 3,5 tuny, o jejichž přestavbu a úpravy se postarala česká společnost .auto elektromobil výměnna stanice baterií Greenway

Pro země typu Slovenska, České republiky a dalších podobně velkých/situovaných je elektrická doprava ideální řešení.
foto: Greenway Operator a.s.

UPDATE 31.10.2012 08:17:51 Výměnná stanice Greenway nakonec není první v Evropě - má výměnnou baterii pro taxíky např. na letišti v Amsterdamu. Ve střední Evropě je ale první zcela jistě.

Společnost EVC Group s.r.o. zatím dodala do projektu 4 elektrické dodávky postavené na základě vozu Citroen Jumper s výměnnými bateriovými boxy. Greenway Operator udává jejich max. dojezdovou vzdálenost 240 km (v mimoměstské dopravě do úplného vybití baterie).

Výhodou je možnost rychlodobíjení elektrických dodávek. Rychlodobíječka je palubní o výkonu 60 kW. Z 30 % na 90 % kapacity dokáže auto dobít během 36 minut.

Řádově kratší dobu pak trvá výměna baterie. Baterie jsou umístěny ve speciálním boxu na kolečkách přímo v nákladovém prostoru. Na stanici pro výměnu pak box jednoduše obsluha vymění během pár minut.

auto elektromobil výměnna stanice baterií Greenway

foto: Greenway Operator a.s.

Společnost GreenWay Operator a.s. má ambice vybudovat na Slovensku celou síť těchto výměnných stanic. Cílem je vybudovat komplexní systém ekologické dopravy zboží skrze vhodnou infrastrukturu, logistiku, technologie a služby.

Spojením všech těchto segmentů by měl být vytvořen funkční obchodní model pro zavedení elektromobilů do praxe. GreenWay Operator a.s. pak má fungovat podobně jako například mobilní operátoři.

EVC Group, Greenway Operator a.s.
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele MartinJahn

Pokud se Vám koncept elektrické dodávky s výměnným bateriovým boxem líbí, můžete pro něj hlasovat v soutěži ČEEP v ceně veřejnosti http://www.top-expo.cz/ceep-2011/cena-verejnosti-ceep-2011/ Děkujeme
Martin Jahn EVC Group s.r.o., jahn@evcgroup.cz, tel. 724 373 308, www.evcgroup.cz

---

Martin Jahn EVC Group s.r.o., jahn@evcgroup.cz, tel. 724 373 308, www.evcgroup.cz


e-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol