Škoda v ČR vysadila už půl milionu stromů

redakce - 16 Prosinec 2015

Jubileum společensky ekologického projektu automobilky Škoda „Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom“. Od roku 2007 bylo v České republice díky společnosti Škoda Auto vysazeno přes 500 000 stromů. auto Škoda Auto výsadba stromů

Půl milionu nových stromů pro Českou republiku V rámci společensky ekologického projektu ‚Za každý prodaný vůz značky Škoda v České republice jeden zasazený strom’ byl nyní vysazen 500.000. strom. ‚Jubilejním stromem’ je stříbrný smrk, který vysadili žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi.
foto: Škoda Auto

TISKOVÁ ZPRÁVA

Tento počet odpovídá počtu nových vozů značky Škoda, které byly v letech 2007 až 2014 prodány v České republice. Jubilejní strom vysadili žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto v areálu hlavního výrobního závodu společnosti v Mladé Boleslavi.

‚Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom’ - projekt s tímto názvem běží již od roku 2007. Dosavadní bilancí tohoto ekologického projektu společnosti Škoda Auto je více než půl milionu nově zasazených stromků ve více než 50 městech a obcích České republiky.

Jak se na advent sluší, je půlmiliontým stromkem stříbrný smrk, který ozdobí hlavní výrobní závod v Mladé Boleslavi.

„Péče o životní prostředí v České republice nám, jako domácímu automobilovému výrobci, leží na srdci,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.

„Projekt ‚Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom’ je velmi úspěšný. Ve společné iniciativě automobilky a jejich zaměstnanců bylo za posledních devět let vysazeno půl milionu nových stromků. Tím společně s našimi zaměstnanci poskytujeme aktivní a pro všechny viditelný příspěvek k trvalému zachování životního prostředí. Každý jednotlivý strom je symbolem úspěchu značky Škoda,“ dodává Wojnar.

Od roku 2007 zvyšuje akce české automobilky podíl zeleně v zemi. Nově vysazené stromky pomáhají městům a obcím v celé České republice.

Zvláštní důraz je přitom kladen na regiony, v nichž Škoda provozuje své výrobní závody. Jen v letošním roce bylo ve spolupráci s 22 lokálními partnery vysazeno 70 200 nových stromků – více než v kterémkoli roce předtím.

Od samého počátku se zaměstnanci výrobních závodů společnosti Škoda Auto aktivně zapojují do realizace akce. Podílí se jak na vyhledávání vhodných lokalit, tak i na samotné výsadbě.

Toto aktivní zapojení posiluje vztah zaměstnanců k místům, na kterých žijí a pracují. A to bylo od počátku důležitým cílem této akce.

Společensky ekologická akce je důležitou součástí široké společenské angažovanosti (Corporate Social Responsibility – CSR) české automobilky na svém domácím trhu. CSR společnosti je zaměřena na čtyři hlavní pilíře: dopravní bezpečnost, technické vzdělávání, podpora dětí a bezbariérová mobilita.

Do této oblasti však patří i rozsáhlý ekologický management a aktivní podpora regionů, v nichž má Škoda své výrobní závody.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tohle je krásný příklad greenwashingu. A popravdě jsem dost překvapený, že to můj oblíbený Hybrid.cz takhle podporuje. Jeden strom za jedno auto toho bohužel moc nevykompenzuje. A navíc když to ještě Škodovka podává tak, že skoro řeší veškerý jejich ostatní negativní dopad... Sázení stromů jistě je chvályhodné, ale nelze to brát jako velká věc v kontextu milionů vyrobených aut Škoda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ubožáci z Boleslavi ! Spalovací smradi !

Obrázek uživatele Radovan

Za každý vyrobený spalovák by jste měli vysadit 100 stromů a pořád by to nebylo dost. Jste ostuda elektromobility v ČR.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Trapné ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NĚMECKÉ VW ŠÁDE SE SVÝMI STROMEČKY VYROBENÉ DÍZLY NEOSPRAVEDLNÍ !!
A REDAKCE HYBRID JAKKOLI JSTE ŠÁDE SPŘÍZNĚNI NECENZURUJTE DISKUZI, KDYŽ UŽ LEZETE ... ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pekne.A ten strom co zasadil Vaclav Havel v roce 1996 uz je pod kytkama, protoze pri rozsirovani haly za ucasti Vaclava Klause byl znicen na jeho miste je parkoviste ;)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online