Škoda Kodiaq: první detaily, první plug-in hybrid?

Jan Horčík - 10 Srpen 2016

Krátce před světovou premiérou modelu Škoda Kodiaq, která proběhne 1. září v Berlíně, ukazuje česká automobilka detaily exteriéru svého nového velkého SUV.auto Škoda Kodiaq detaily

Nové fotky nabízejí první ochutnávku toho, jak ŠKODA přenese své výrazné tvarosloví do segmentu SUV.
foto: Škoda

Je víceméně jasné, že společně s modelem Kodiaq česká automobilka Škoda uskuteční dlouho spekulovaný vstup na americký trh. O velká SUV je tam zájem a nový Kodiaq se podle prvních dojmů vybraných novinářů v líté konkurenci určitě neztratí.

auto Škoda Kodiaq detaily

(klikněte pro zvětšení)
foto: Škoda Auto

auto Škoda Kodiaq detaily

(klikněte pro zvětšení)
foto: Škoda Auto

Zároveň se dá dobře spekulovat o tom, že právě Škoda Kodiaq by mohla být vedle Superbu prvním vozem české značky, který nabídne také verzi plug-in hybrid. Magazín Aktuálně.cz nedávno zjistil, že pro tento případ si Škoda zaregistrovala ochrannou známku H-TEC, odvozeninu od G-TEC využívaného pro auta na (např. Škoda Octavia G-TEC).

auto Škoda Kodiaq detaily

(klikněte pro zvětšení)
foto: Škoda Auto

Celosvětový úspěch Mitsubishi Outlander PHEV/elektromobilu Tesla Model X by k takovému kroku mohl manažery Škoda Auto minimálně popostrčit.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

"Celosvětový úspěch Mitsubishi Outlander PHEV"
V Americe ho začanou prodávat až za rok a von už má celosvětový úspěch. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nerozumim vete "vedle Superbu prvnim autem". Superb ma byt dostupny jako plug-in hybrid? Je znamo kdy?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zatím jsou to všechno jen spekulace. Mluví se nicméně o tom, že Superb by mohl jako vlajková loď a nejdražší model Škoda převzít technologii Volkswagen Passat GTE a být také nabízen jako plug-in hybrid, a to možná už během dvou až tří let.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Kuk

Škoda Superb hybrid
elektrickej dojezd 50 km
na trh 2019, stejně jako Kodiaq

Zdroj: Český internetový automédia = jedna paní povídala ;)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele M.Krupka

Zpět do roku 2012.

http://www.hybrid.cz/predstavujeme-cesky-elektromobil-super-el-ii

Jak jezdí Super EL dnes? Víme něco?

Obrázek uživatele Radovan

SuperBel pana Marušince samozřejmě jezdí stále, naposledy jsme se potkali třeba v létě v Brně na hradě při průjezdu EtourEurope. Jinak kromě nedávného prodeje letité Eltry je Škoda nadále koncernová elektrická šípková Růženka. A všichni její potencionální elektro zákazníci se mohou jít tak maximálně bodnout :-).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil