Škoda Auto se připravuje na výrobu nové Škoda Fabia

redakce - 31 Červenec 2014

V hlavním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi budou týmy pracovníků výroby během dvoutýdenní celozávodní dovolené od 4. do 15. srpna dokončovat přípravy náběhu výroby nového vozu Škoda Fabia. auto Škoda Auto továrna Mladá Boleslav výroba nové Škoda Fabia 2014

Nová generace vozu Fabia bude sjíždět z linky v Mladé Boleslavi od konce
srpna

foto: Škoda Auto

TISKOVÁ ZPRÁVA

Výroba nové generace oblíbeného malého vozu Škoda Fabia bude zahájena na konci srpna. Také v dalších českých závodech v Kvasinách a ve Vrchlabí probíhají rozsáhlé aktivity v oblasti údržby a modernizace.

„Využíváme dny, kdy neběží výroba, k další optimalizaci, abychom mohli ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po našich modelech,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za výrobu a logistiku.

„Především se však připravujeme v Mladé Boleslavi na náběh nové generace vozu Fabia. Postupujeme přesně podle časového harmonogramu, abychom mohli spustit výrobu našeho nejnovějšího modelu včas a ve špičkové kvalitě,“ říká Oeljeklaus.

Pro zahájení výroby nového vozu Škoda Fabia v hlavním závodě v Mladé Boleslavi se během výrobní přestávky provádějí rozsáhlé úpravy a modernizace. Mimo jiné vzniká v montážní hale M1 vysoce moderní zařízení pro nastavování asistenčních systémů.

Kompletně se obnovuje také dopravníková technika na výstupní části montážní linky. Zařízení lakovny se modernizují a rozšiřuje se jejich kapacita.

I na výrobní lince vozu Škoda Octavia v hale M13 se provádí údržba a optimalizace. Zde se též zrychluje dopravníková technika a modernizuje se zařízení pro plnění brzdových systémů.

V závodě Kvasiny je během celozávodní dovolené v centru pozornosti dokončení nové haly svařovny. Výroba převodovky DQ 200 ve Vrchlabí bude podrobena obvyklé údržbě.
Podnik pro nové modely průběžně modernizuje a rozšiřuje důležité oblasti výroby.

Po loňských změnách ve výrobě, vyplývajících z obměny výrobního programu, je nyní k dispozici plná výrobní kapacita. V červnu bylo vyrobeno během jednoho měsíce tolik vozů značky Škoda jako nikdy předtím: Více než 98.000 vozů Škoda sjelo z linek v českých a mezinárodních závodech značky.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

SKODOVKA je perfektna, len jednu chybu to ma: NIKDY SA NEMALA PREDAT!!!

Obrázek uživatele honza.t

Nesouhlas . Škodovce při rozhodování VW pomohlo že měli ve výrobě Favorita. Ten měli možnost ve VW testovat ve svých zkušebnách. Přes prvotní nedůvěru že auto v testech spatně dopadne. Uspělo a lidé od VW proto věděli do čeho investují .
Bez servisní sítě nemůžete expandovat do jiných zemí a VW je celosvětově vnímána jako solidní značka a to ŠKODĚ auto pomáhá v prodejích .Jiné značky to štěstí neměly (ČZ,Tatra,Avia,Akuma ...) nenašly toho klíčového spojence . Mimochodem ŠKODA Auto drží prvenství v investicích (250 miliard Kč v v horizontu 20let) http://www.skoda-auto.cz/news/2012-11-07-skoda-investor-dvacetileti

No jistě a byl by z ní další bezvýznamný pohrobek socialistického plánování. Ale hlavně že by byla "naše".

To mi připomíná styl – Nechci slevu zadarmo  :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nezlobte se, ale prodej VW Škodovku zachránil. Po revoluci byla automobilka po krk v dluzích, potřebovala obrovské množství investic a know-how, abych se vůbec uchytila na otevřeném trhu. A to ještě můžem být rádi, že se neprodala Renaultu, který chtěl tu chtěl vyrábět jen Renaulty (či při nejlepším Renaulty s nalepeným Škodováckým znakem, ala Dacia).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Četl jsem povídání o tom jak Wallmart oslovil výrobce náklaďáků s tím, že je chce s poloviční spotřebou a že jich bude kupovat tolik a tolik tisíc v příštích letech. A najednou existovaly a profituje z toho spousta dalších firem. Nechtěl by se toho někdo ujmout a dát dohromady Škodovce poptávku? Něco ve smyslu: "Tady máte seznam lidí, kteří když uděláte Fabii jako elektromobil s dojezdem 200 km za cenu 400 000 Kč, tak si ji u vás okamžitě objedná. Tento dopis zároveň obdržela TPCA a Hyundai."

...bez šance, alespoň nyní...
Musí se vrátit investice do vývoje "spalovacích" technologií a teprve ve chvíli, kdy začnou klesat prodeje budou nasazovány nové, t.zn. i elektromobily.
Docela by mě zajímalo, jak se stalo, že Elon Musk "unikl" dohledu automobilek a dovolil si rozběhnout "něco" nového, vždyť jenom zavření "motoráren" bude pěkná pecka. Nebo až se bude zavírat Vrchlabí, nebo snad DSG je i v elektromobilech ?
Pozn.: Jsem přízvnivcem elektropohonu.... :)

Bohužel, ve Vrchlabí se tu postavili obrovské haly na DSG převodovky, proto určitě nebudou tlačit na elektromobilitu. Nic jiného se už ve Škodovce nedělá. :/

Také se bojím doby, kdy se haly vyprázdní, protože DSG skončí a sem už výrobu elektromobilů nedají. A ta doba příjde...

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012

Super, připrav to :-)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol