Skleněná továrna Volkswagenu už vyrábí nový e-Golf s 36kWh baterií

Jan Horčík - 02 Květen 2017

V pátek 28. dubna 2017 proběhlo v drážďanské "skleněné továrně" koncernu Volkswagen slavnostního předání prvních vyrobených kusů nového elektromobilu Volkswagen e-Golf s 35,8kWh baterií pro Německo.auto elektromobil Volkswagen e-Golf před

Nová verze Volkswagen e-Golf před Gläserne Manufaktur (skleněná továrna) koncernu Volkswagen v Drážďanech
foto: Daniel Richter

Ve skleněné továrně, otevřené v roce 2002, se původně měla vyrábět luxusní limuzína Volkswagen Phaeton. Neúspěšné auto ale přinutilo Volkswagen udělat z továrny v roce 2016 centrum elektromobility.

Nyní se již v továrně vyrábí nový Volkswagen e-Golf vybavený 35,8 kWh baterií (+11,6 kWh proti původn í verzi). Auto nabízí výkon 100 kW při max. toč. momentu 290 Nm.

V Česku je cena nového e-Golfu nastavena na 959 900 Kč. Podle prvních testů auto s přehledem zvládá ujet 220-230 km na jedno nabití, tedy podobně jako Hyundai Ioniq Electric (28kWh baterie). Připravovaný Opel Ampera-e ale zvládne hodně přes 380 km.

Pokud byste do Drážďan měli cestu, určitě se dne 13.05.2017 zajděte podívat právě do Gläsernen Manufaktur. Volkswagen tam pořádá od 10 do 19 hodin e-Day a otevřené prohlídky celé továrny.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve skleněné továrně, otevřené v roce 2002, se původně měla vyrábět luxusní limuzína Volkswagen Phaeton.
Ona se tam vyráběla než byla výroba ukončena
auto.cz/sklenena-tovarna-vw-v-drazdanech-oslavi-rekord-63525

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Raritou u této továrny také je, že díly se do ní vozí (nebo aspoň donedávna vozily) nákladními tramvajemi, páč kamiony v okolních ulicích by nejspíš nebyly vítané.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nic nového pod sluncem. Pro nákladní dopravu jsou tramvaje v různých městech používány sto let.

Pro zajímavost čelní vozy pětičlánkové CargoGo Tram jsou z rekonstruovaných našich ČKD tramvají.

Obrázek uživatele Kuk

Takže maj o jednu překládku navíc.

https://urban-transit.tumblr.com/post/87209551911/the-cargotram-is-a-freight-tram-in-dresden-it

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil